Úvod‎ > ‎

Krteček ve vesmíru, Češi ve světě

Další téma mediálního projektu! Pokud Vás celkové téma či některé z podtémat zaujalo, neváhejte a pište. Odměnou může být dobrá známka z češtiny, publikace Vašeho textu v MFDnes či dokonce věcná cena.

 Druhým českým kosmonautem po Vladimíru Remkovi se stane Krteček. Figurku od kreslíře Zdeňka Milera si vezme jako maskota astronaut Andrew Feustel při posledním letu raketoplánu Endeavour. Má odstartovat v noci z 19. na 20. dubna. "Výběr Krtka je obrovská propagace České republiky," řekl předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš.

 1. Má být Česko v souvislosti s Krtečkovou novou "profesí" na co hrdé, nebo to jen ukazuje, že se nedokáže ve světě zviditelnit smysluplnějšími projekty?

 2. V souvislosti s českým přínosem pro svět se mluví hlavně o pivu, donedávna i o hokeji. Je podle vás tento obrázek správný, nebo Čechům křivdí?

 3. V 90. letech minulého století Čechům mnohdy stačilo, aby něco bylo "ze Západu" a hned to bylo pokládáno za lepší. Přetrvává tento pocit i u vás? Je k němu nějaký důvod?

 4. Je problém Čechů, že světu nemají příliš co nabídnout, nebo že to nedovedou správně prezentovat?

 5. Je vůbec důležité z tohoto pohledu rozlišovat jednotlivé národy v Evropě či ve světě, nebo je to přežitý přístup?

 6. Jaký druh "slávy" je podle vás pro společnost prospěšný? Má být hrdá na nejrůznější superstars?

Pište

 Příspěvky můžete zasílat dle harmonogramu do středy 20 .4. na adresustudenti@mafra.cz.

Na konci každého příspěvku uvede autor své jméno a příjmení, dále název školy a město.

Samotný soubor pojmenujte JMÉNEM A PŘÍJMENÍM AUTORA. Soubory, prosím, převádějte do formátu .doc, .docx nebo .txt. Soubory z OpenOffice ve formátu .odt je potřeba také převést do .doc.

Pokud budou studenti posílat příspěvky ze svých soukromých e-mailů, napíší do předmětu e-mailu název školy a město.

Comments