ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Adaptační kurz 1. G

přidáno: 6. 9. 2014 2:48, autor: Tomáš Dočekal   [ aktualizováno 6. 9. 2014 5:02 ]

Ve středu 3. září 2014 po obědě vyrazila naše třída autobusem do rekreačního střediska Homole, kde měl proběhnout náš adaptační neboli seznamovací kurz. Doprovázeli nás náš třídní profesor Tomáš Dočekal a paní profesorka Jana Knapová, která program vedla.


Po ubytování již začaly aktivity, jejichž cílem bylo blíže se poznat a navzájem komunikovat. Také jsme ve skupinkách napsali, co očekáváme od tohoto kurzu. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny, které mezi sebou po celou dobu soutěžili v různých disciplínách v rámci „olympiády“. Některé úkoly vyžadovaly rychlost a sílu, jiné spíše důvtip a přemýšlení.

Večer jsme kreslili svůj erb, což nám dalo dost práce. Po jejich vystavení jsme ještě velmi dlouho rozmlouvali s novými kamarády :-)


I druhý den se nesl v podobném duchu, stanovili jsme si pravidla třídy, někteří z nás zašli do lesa na houby (další z disciplín), jiní hráli míčové hry a odpoledne proběhla další kola olympiády (vědomostní soutěž, mumie, školní řád aj.). Večer jsme u ohně opékali buřty a popisovali přírodniny, které jsme si zvolili (se svíčkami!).


Než jsme se nadáli, byl tu poslední den pobytu. Zjistili jsme, že už si pamatujeme většinu jmen našich spolužáků, že jsme trochu poznali i pana třídního profesora a sepsali jsme, co očekáváme od jednotlivých předmětů, které nás letos čekají.


A pak už následoval samotný závěr. Vyhodnocení olympiády i našich očekávání - skoro všechna se splnila :-) , společné foto a po obědě odjezd domů. Nesmíme zapomenout ještě také na to, že celou dobu bylo nádherné počasí.

Myslíme si, že takový kurz byl velmi užitečný a moc se nám líbil.

 

Třída 1. G

Comments