Adaptační kurz do třetice…tentokrát s 1.A

přidáno: 17. 9. 2014 0:02, autor: Stanislav Bendl   [ aktualizováno 17. 9. 2014 3:47 ]

Dne 8.9. jsme odjížděly od školy v 8 hodin směrem k Jičínu na chatu Homole, kde na nás čekaly tři krásně prožité dny plné smíchu, radosti, zážitků, ale i společného poznáníJ Náš kolektiv jsme se snažily dát dohromady pomocí zábavných a psychologických her, se kterými nás seznámily naše  třídní učitelka Jana Knapová a učitelka dramatické výchovy Šárka Horáková. 

Úterý pro nás bylo velice důležitým dnem, protože jsme všechny odbouraly nejistotu ze svých nových spolužaček. Hrály jsme zábavnou bojovku, při které jsme se moc nasmály, a hlavní bylo to, že jsme se žádná z nás nezmrzačilaJ. Tento den jsme zakončily táborákem a menším rituálem, který představuje symbol „odpálení“ 4 školních roků. 

Po dlouhém povídání v noci jsme se přesunuly do posledního dne kurzu. K snídani byl obložený talíř, káva a čaj. Dopolední program začal „rozhýbáním“, a to hrou na medvědy. Po zábavné a vtipné rozcvičce přišel program na zamyšlení. Rozdělily jsme se do dvojic, každá dvojice dostala jeden vyučovací předmět a měla cca 10 minut na to, aby sepsala věci, které od daného předmětu očekává. Poté jsme vše prodiskutovaly a zjistily, že jsme se skoro všechny shodly na tom, že bychom uvítaly ochotný a vstřícný přístup profesorů a profesorekJ.

 Před obědem jsme se ještě všechny sešly na poslední aktivity adaptačního kurzu. Nejdříve jsme zjistily, že vše, co jsme očekávaly od kurzu, se splnilo, potom jsme hlasovaly pro zástupkyně naší třídy ve Studentské radě. Těmi se staly Lucie Panchartková a Barbora Imlaufová. V posledních minutách jsme dostaly papír, obkreslily jsme na něj svojí ruku, podepsaly se a poslaly ho doprava, člověku, který seděl vedle nás. Na papír, který jsme měly před sebou, jsme napsaly pozitivní vzkaz pro spolužačku, které papír patřil. Když papír dokoloval zpátky a my jsme si přečetly vzkazy, byly jsme dojaty vším, co tam bylo napsané.

 Na řadu přišlo i vyhlašování naší olympiády, ve které zvítězil tým Homies, a zjišťování strážných andělů. Konečně byl oběd. Česnečka, vepřový řízek s bramborami a okurkový salát.

 Už zbývala jen závěrečná fotka a hurá do autobusu. Jediné, co nám mohlo zkazit kurz, bylo počasí. Naštěstí paní profesorky byly natolik kreativní, že jsme si to užily i za deště. J

 

Lucie Panchartková a Kateřina Elisová, 1.A J

ą
1.png
(890k)
Stanislav Bendl,
17. 9. 2014 0:02
ą
2.png
(917k)
Stanislav Bendl,
17. 9. 2014 0:02
ą
3.png
(910k)
Stanislav Bendl,
17. 9. 2014 0:03
ą
4.png
(878k)
Stanislav Bendl,
17. 9. 2014 3:47
ą
5.png
(948k)
Stanislav Bendl,
17. 9. 2014 3:46
Comments