ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Akce MFF UK v Praze pro středoškoláky

přidáno: 12. 2. 2019 3:14, autor: Josef Křeček
Dnes dorazila na naši školu  únorová várka novinek o akcích pořádaných MFF UK:

  * Jarní soustředění KSP: tradiční akce Korespondenčního semináře z programování, jejíž cílem je seznámit středoškoláky a pokročilé základoškoláky se základy programování a algoritmického myšlení. Účastníci se mohou těšit na spoustu zajímavých přednášek a praktických cvičení. Pro začátečníky bude navíc připraven základní kurs programování. Kromě odborného programu na účastníky čekají různé vnitřní i venkovní aktivity, ať už klasické táborové hry, nebo třeba noční šifrovačka. Soustředění se uskuteční 11.–18. května v Lužických horách, nedaleko Rumburku. Přihlášku je nutno podat do neděle 7. dubna.
 
        https://ksp.mff.cuni.cz/viz/jarni

  * Ve čtvrtek 14. února se bude konat tradiční Jeden den s fyzikou: Den plný přednášek, exkurzí, experimentů – prostě setkání s fyzikou v budovách MFF UK. Tuto tradiční akci pořádá MFF UK pro středoškoláky, jejich pedagogy i pro příznivce fyziky z řad veřejnosti. Nabízí zajímavé experimenty a demonstrace, prohlídku špičkových zařízení na vědeckých pracovištích i rozhovory s pedagogy a studenty Matfyzu.

        https://www.mff.cuni.cz/cs/verejnost/informacni-dny/jeden-den-s-fyzikou/2019

  * Základy algebry – tak se jmenuje nová výstava obrazů Gabriely Těthalové v Malé galerii vědeckého obrazu v budově MFF UK na Karlově.

        https://www.mff.cuni.cz/cs/verejnost/mala-galerie-vedeckeho-obrazu/zaklady-algebry

  * Na webu Matfyz.cz si můžete přečíst rozhovor se studentkou Matfyzu o výzkumu neutrin, který ji zavedl až do míst, kde vznikla první atomová bomba. Také o největším game jamu v ČR a mnoha dalších zajímavostech ze světa matematiky, fyziky i informatiky.

        https://www.matfyz.cz/

To, jaké informace vám bude MFF UK zasílat, můžete upřesnit na: https://opmk.mff.cuni.cz/edit/GCWN6ACJSY

Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz nebo přání, napište prosím na e-mail: hk@opmk.mff.cuni.cz
Comments