Aktivity a zajímavosti z výtvarné tvorby žáků nižšího G

přidáno: 24. 10. 2016 13:29, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 25. 10. 2016 0:28 ]
Barevný podzim poskytuje všem výtvarníkům nejen inspiraci pro kresbu a malbu, ale spadané listy i dekorativní plody jsou materiálem, který je ekologický, krásný a v neposlední řadě levný.
Jak si s ním poradili šikovní studenti primy pod vedením p. prof. Šárky Horákové, můžete vidět v přízemí při vstupu do školy. Roztomilí Dýňáci jedou na koních, mávají jeřabinami a zdraví každého návštěvníka školy.

Mandaly z oranžových a růžových listů sakur a javorů dnes před školou vytvořili akční umělci ze sekundy. Díla jsou inspirována landartem skotského umělce Andyho Goldsworthyho. Kromě květů můžete na trávníku před školou vidět i skřítka a jelena šestnácteráka na fotu i s borci, kteří se o tento úlovek postarali.

Úspěšní jsou také žáci tercie, kteří se o svůj dnešní triumf postarali už v červnu. Jejich velké papírové cirkusové stany- konstrukce ve 3D - jsme odvezli na výtvarnou soutěž u příležitosti akce Jičín, město pohádky. Právě v těchto dnech dorazila cena. Terciáni vyhráli zajímavou kolektivní společenskou hru, pexeso, knížku a získali pro naši školu krásné třetí místo.

A co ještě nemůže v naší fotogalerii pod článkem chybět? Jsou to ležící postavy učících se studentů - výzdoba do chodby v přízemí školy. Jsou kolektivním dílem žáků z kvarty. Ačkoliv vypadají jednoduše, zkuste se jejich autorů po 6 týdnech práce na postavách zeptat, jaké to je neustále lepit dva zrcadlově obrácené dlouhé a členité pruhy papíru k sobě. Natírat je barvou, která se na vše lepí a pomalu schne? :-) Comments