ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Andělé dnes přilétají na Valdickou bránu

přidáno: 26. 11. 2016 6:17, autor: Kateřina Krausová
Každá výstava na Valdické bráně v Jičíně bývá krásná. Renesanční věž Valdštejnova města s romantickými interiéry, schodišti, mezipatry, komůrkami, podkrovními prostorami i půdou je ale i výzvou pro ty, kteří výzdobu nebo výstavu instalují.
Pro naši výstavu zde jsme zvolili téma Andělé. Anděla strážného, který by "žehlil" naše přehmaty a dohlížel na nás potřebuje přece každý. Výtvarné práce pro výstavu malovali a tvořili žáci snad ze všech tříd, které mají výtvarnou výchovu. Ve věži budou moci ode dneška návštěvníci z Jičína a okolí obdivovat velké malby akrylem, andělské mozaiky ve stylu M. Eschera, trojrozměrné papírové anděly s gotickými obličejíky, kreslené seriály- kdo bývá v životě andělem, kdo je svatý a kdo jen svatoušek a jak se chová ďáblík. Najdete zda i keramiku, linoryty vánočních ozdob, tisky z polystyrenu, sádrové kachle s andělskými křídly, sněm andělů nebo obřího hořícího anděla Andrey Hakové.
Naše výstava je součástí tradiční a krásné akce, kterou během adventu každoročně pořádají jičínští věžníci Vlaďka a Jirka Wildovi. Jejich nezdolné nadšení a entuziasmus nakazí snad každého.
 Když jsme s žáky 1. G a 2. A výstavu instalovali, dostali jsme i výborné občerstvení a Vlaďka vlastnoručně upekla výborný perník.

Naše výstava a akce s divadly a představeními ve Valdické bráně s názvem Vánoce na bráně potrvá do 31. 12. 2016 a tam ji také můžete, milí žáci, i s rodinou navštívit a podívat se na své výtvory.

Comments