ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Až se nás jaro zeptá.......

přidáno: 7. 11. 2012 12:01, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 7. 11. 2012 12:02 ]
Až se jaro studentů VVs z 3.A zeptá co dělali na podzim, odpoví, že sázeli krokusy. A sázeli je v dešti, větru a blátě. Co je to krokus? 
Krokus neboli šafrán je jednou z prvních květin, která na jaře vykvete a potěší oko diváka ještě předtím, než vyroste tráva.
Dva tisíce žlutých krokusů i s hnojivem darovalo naší škole občanské sdružení Baševi, které se od roku 2002 snaží vzbudit zájem široké veřejnosti o židovskou kulturu a její duchovní i hmotný odkaz. Krokusy jsou pouze žluté a až pokvetou, mají evokovat žluté hvězdy, odznaky židovství.
Protože jsme dostali krokusů opravdu hodně, přemýšleli jsme společně, jaký tvar , který by na jaře všechny potěšil, do trávníku ze žlutých květů vysázet. Původně to studenti 3.A nechtěli nikomu prozradit, ať si každý počká do dubna a je překvapený. Nakonec se ale s tím, že na trávník vysázeli jezdeckou sochu
Jana Žižky z Trocnova, netají. Nejtěžší prý bylo vysadit zadní nohy mohutného zvířete. Jak se jim to povedlo, pokud cibulky pečlivě pohnojené vyklíčí, uvidíte asi za pět měsíců.
Comments