ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Back home from London

přidáno: 28. 11. 2015 13:44, autor: Radka Ponikelská   [ aktualizováno 28. 11. 2015 14:29 ]
            

V pondělí 23. 11. po obědě nastoupilo 36 děvčat a 4 chlapci v doprovodu 4 statečných pedagogů do autobusu pražské cestovní kanceláře CK2 a vydali se směr Londýn. Zájezd byl financován z ESF, a protože se konal v rámci Výzvy č. 56, jeho součástí byla také výuka anglického jazyka v dotaci 9 hodin.

Přes mnohé obavy z bezpečnostní situace v Evropě se cesta nakonec ukázala jako naprosto bezproblémová. Jediným a dost zásadním problémem byla cesta trajektem z Calais do anglického Doveru. Rozbouřené moře způsobilo, že mnozí cestující na vlastní kůži poznali, co je to mořská nemoc. Po dvou nekonečných, ale opravdu nekonečných hodinách jsme se ocitli na ostrově a Anglie nám ukázala ne příliš vlídnou tvář. Hustý déšť a vítr neslibovaly příjemný pobyt. Avšak v Londýně se počasí umoudřilo a my jsme mohli směle vyrazit po památkách. Nejprve jsme zavítali  k Buckingham Palace, přešli jsme na Trafalgar Square a poté jsme se svezli na London Eye. Na výuku v Greenwich Oxford International Language School jsme se přesunuli metrem. Večer nás čekalo ubytování v rodinách a vytoužený spánek vleže.

Druhý den patřil prohlídce Toweru, kde jsou vystaveny korunovační klenoty, a pak jsme se prošli po Tower Bridge. Stihli jsme také navštívit Greenwich Royal Observatory se slavným nultým poledníkem a také National Maritime Museum. Odpoledne se konal druhý blok výuky angličtiny s rodilými mluvčími.

Nebyl by to pořádný zájezd do Londýna, kdyby nezbyl čas na opravdový shopping. Proto jsme se vydali na dobrodružnou cestu metrem z Greenwich na Oxford Street, kde jsme vzali útokem Primark. Po odpolední výuce jsme se vydali na cestu domů. Moře bylo tentokrát milosrdné, a tak jsme mu odpustili. Páni řidiči nás dovezli bezpečně domů, do České republiky, do Paky, ke škole, k mamince.

 

Všem účastníkům zájezdu patří mimořádná pochvala za ukázkové chování během akce.
Mgr. Radka Ponikelská
      
  
Comments