BE-IN-CZ aneb Nezapomenutelný týden skončil

přidáno: 13. 2. 2011 6:24, autor: Michaela Matúšová   [ aktualizováno 13. 2. 2011 7:02 ]Žáci z belgického Menenu přijeli na týden do Nové Paky, aby se spolu s našimi studenty zúčastnili nejrůznějších aktivit v rámci projektu BE-IN-CZ. Byl to týden plný nových zážitků, mezikulturních objevů, učení se a tvorby, byly to dny zaměřené na poznávání českých a belgických zvyků, ale i žáků navzájem. Děti soustředěně naslouchaly prezentacím o druhé zemi, učily se slovíčka z jazyka svých kamarádů, připravovaly netradiční zážitky v rámci večerního programu v rodinách a naplno plnily všechny úkoly, které si na ně pedagogové připravili. Učitelé novopackého gymnázia, kteří se aktivně zapojili do přípravy programu, tak přispěli k zážitkům, na které někteří žáci (dle svých slov) nikdy nezapomenou.

Prohlédněte si album fotografií z celého týdne a přečtěte si zážitky žáků i učitelů – to vše najdete na webových stránkách projektu www.be-in-cz.webnode.com a na blogu českých studentů https://sites.google.com/a/gymnp.cz/be-in-cz .  A věřte, že netradičních zážitků bylo víc než dost – počínaje neuvěřitelně velkými zavazadly Belgičanů, přes průvodkyni, která učitele oslnila natolik, že po zbytek týdne o ničem jiném nemluvili. Nastaly taky krušné chvíle, když někteří studenti skončili v nemocnici a jiní museli poprvé v životě sjíždět kopec na lyžích. Jiní naopak zimní zkušenost zařadili mezi jednu z nejintenzivnějších. O těch ještě intenzivnějších zážitcích samozřejmě já, jako učitelka, mnohé nevím, ale podle množství slz, které byly při loučení dojetím a steskem uroněny, lze soudit, že byly krásné.  

Záměr projektu „…to be interactive, involved, interduced, international, interacting, independent, inspiring, inspired, …“ byl splněn a snad bude i nadále naplňován – ať při pokračování BE-IN-CZ nebo v příštích letech při dalších česko-belgických návštěvách.

Ještě jednou Vás zveme k prohlídce a sledování stránek projektu, kam můžete do knihy hostů psát i své poznámky a postřehy. Děkujeme.  

Comments