Biologická exkurze 2. G

přidáno: 20. 4. 2015 3:50, autor: Petra Křížová   [ aktualizováno 23. 4. 2015 3:43 ]

Bylo krásné slunečné úterý (14. 4.) a naše třída 2. G se společně s paní profesorkou Křížovou a panem profesorem Malým vydala na biologickou exkurzi do Prahy. Čekala nás návštěva Botanické a posléze i Zoologické zahrady. Časně ráno jsme nastoupila do vlaku, část trasy jsme překonali autobusem, jelikož byla výluka, a po zhruba 2,5 hodinách jsme již byli na Hlavním nádraží v Praze. V metru i v autobuse jsme se sešli všichni a nikdo naštěstí nebyl na žádné zastávce zapomenut, takže jsme do Botanické zahrady dorazili v plném počtu.

 

Absolvovali jsme prohlídku skleníku Fata Morgana, v němž právě probíhala i expozice exotických motýlů, kteří sem byli přivezeni jako kukly a zde se líhli. A právě motýli upoutali naši pozornost nejvíce, každý si je fotil a někdo se dokonce mohl pochlubit tím, že na něj některý z nich přistál a nerušeně si na něm seděl. Nabyti dojmy jsme odcházeli a těšili se na druhou část našeho výletu – na ZOO.

 

K naší radosti nebyla na rozdíl od Botanické zahrady cesta do kopce, a tak už jsme po pár minutách bez většího vyčerpáni stáli před branami Zoologické zahrady, kde každý obdržel vstupenku a pracovní list (který všichni samozřejmě řádně a zodpovědně vyplnili). Naše cesty se rozdělili a větší či menší skupinky se rozeběhly za zvířaty, o kterých byly přesvědčeny, že je musí za každou cenu vidět. Někdo tedy okamžitě hledal výběh se slony, další študovali mapu, aby zjistili, kde najdou obydlí surikat. Úspěch měly zajisté i žirafy, gorily nebo například tygři, zkrátka si zde každý našel svá oblíbená exotická zvířata a pořídil si nějakou tu fotografii na památku.

 

Tento krásný den bohužel nelítostně ukončil čas, kdy už jsme se všichni museli sejít u východu a společně jsme opustili ZOO. Vlak jedoucí zpět domů jsme (bohužel) stihli, a tak jsme seděli v jedoucím vagónu, sdělovali jsme si své pocity a zážitky, rychle jsme dojídali svačiny a někdo se dokonce i prospal. A hlavně jsme všichni byli rádi za to, jak se nám ten výlet vydařil.

 

Tereza Kráčmarová, 2. GBarča a PájaComments