Informační soutěž pro žáky základních a středních škol

přidáno: 11. 9. 2014 14:42, autor: Michal Malý   [ aktualizováno 11. 9. 2014 14:50 ]

V letošním školním roce se naše škola v rámci předmětové komise Informatiky zapojí poprvé do informační soutěže BOBŘÍKA INFORMATIKY. Rád bych tímto způsobem oslovil všechny žáky školy, kteří by si chtěli zkusit zúčastnit této soutěže. V rámci hodin Informatiky vedu kampaň pro zajištění dobrovolníků pro tuto soutěž. V tuto chvíli se již někteří studenti přihlásili.

Bobřík Informatiky
BOBŘÍK INFORMATIKY je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Soutěž je organizována pro žáky od 4. ročníku ZŠ po maturitu. Soutěží se v pěti věkových kategoriích.

V roce 2014 proběhne již 7. ročník.

Termínově soutěž proběhne v týdnu od 10. 11. 2014 do 14. 11. 2014.

Soutěž probíhá ve škole, u počítačů. Každý soutěžící dostane elektronický test s (nejčastěji) 15 otázkami, odpovídá nejčastěji zaškrtáváním možností, může vepisovat text či manipulovat s objekty pomocí myši. Délka testu je (nejčastěji) 40 minut. Otázky jsou vybírány z oblasti algoritmizace, porozumění informacím a jejich reprezentacím, řešení problémů spojených s počítači, úloh na informační gramotnost.

Více informací naleznete na www.ibobr.cz včetně ukázkových testů a archívem testů z minulých ročníků.

Doufám, že vás tato možnost si zasoutěžit zaujme a budu jen rád, když se u mne zastavíte s přáním se zúčastnit této soutěže.

Za PK IVT Michal Malý

Comments