ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Bonusové kolo Přírodovědné ligy v cílové rovince!

přidáno: 16. 12. 2018 11:37, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 16. 12. 2018 11:40 ]
Už jen do středy 19. 12. máte šanci coby soukromí detektivové pátrat v historii Přírodovědné ligy a na adresu josef.krecek@gymnp.cz posílat svá řešení tzv. Bonusového kola. Své bodové konto tak můžete navýšit až o 50 bodů. A to se vyplatí! Takže si připomeňme ještě jednou soutěžní otázky:

1.      Jak se jmenovala úplně první úloha prvního kola nultého ročníku Přírodovědné ligy?

2.      Dvakrát v historii Přírodovědné ligy se stalo, že jak absolutní pořadí, tak i kategorii Junior vyhrála dívka. Je to pravda – ano nebo ne?

3.      Jaké bylo zatím nejlepší umístění soutěžícího z kategorie Junior v absolutním pořadí soutěžního ročníku?

4.      Jeden z ročníků Přírodovědné ligy byl zvláštní tím, že finále – Přírodovědná liga mistrů – proběhlo poněkud odlišnou formou než v jiných ročnících. Ve kterém to bylo roce a jaká byla forma finále?

5.      V jednom z prvních ročníků Přírodovědné ligy proběhlo jedno ze soutěžních kol v cizím jazyce, a to v němčině. Je to pravda – ano nebo ne?

6.      Byla někdy cílem exkurze Přírodovědné ligy tepelná elektrárna?

7.   Několik otázek ve finálových testech Přírodovědné ligy bylo inspirováno úspěšným pořadem České televize Zázraky přírody. Ten vzniká ve spolupráci s Talentcentrem gymnázia v jednom středočeském městě. Ve kterém?

8.      Čím byla zvláštní exkurze Přírodovědné ligy 2006 do Jaderné elektrárny Temelín? Nápověda: šlo o složení účastníků exkurze resp. o klíč pro účast na této exkurzi.

9.      Ve kterém kabinetě v době vzniku Přírodovědné ligy sídlil koordinátor Přírodovědné ligy RNDr. Josef Křeček?

10.   Kolikrát vyhrál absolutní pořadí Přírodovědné ligy soutěžící, který v roce svého vítězství maturoval?

I kdybyste věděli třeba jen jednu odpověď, pošlete ji! Třeba i těch 5 bodů rozhodne v konečném pořadí ligy ve váš prospěch! A mimochodem u otázek 2, 5 a 6 si můžete i tipnout 50 : 50!Comments