BOOM - nejlepší studentský časopis v kraji!!!

přidáno: 17. 5. 2015 0:04, autor: Stanislav Bendl   [ aktualizováno 17. 5. 2015 0:05 ]

V letošním školním roce znovuobnovil svou činnost školní studentský časopis, tentokrát pod názvem  BOOM. 

Parta několika žurnalistických elévů se do svého úkolu pustila s nadšením a výsledkem se stala 3 letos vydaná čísla časopisu. O kvalitách vykonané práce svědčí fakt, že časopis BOOM byl hned při své premiéře velmi pozitivně hodnocen. Více v následující reportáži:

 V redakci Pardubického deníku bylo 15.5 po osmé hodině ranní nebývale rušno. Přes 30 zástupců redakcí školních časopisů se zde sešlo na vyhlášení výsledků soutěže Školní časopis roku pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Milými slovy náš přivítal šéfredaktor Tomáš Dvořák s dalšími porotci, ti společnými silami pročetli a ohodnotili veškeré přihlášené časopisy a nyní nám s radostí oznámili výsledky. Opravdu skvěle se umístil náš školní časopis BOOM!, který se své kategorii (2. stupeň ZŠ a střední školy) obsadil 1. místo a postupuje i do republikového finále.

Po ceremoniálu jsme se rozdělili na 2 skupiny a postupně jsme navštívili 2 zajímavá místa. Nejprve základnu pardubického Českého rozhlasu, kde jsme měli možnost zjistit, jak vše funguje teoreticky i jak vypadá praxe. Následně jsme se opět vrátili do redakce deníku, kde jsme byli seznámeni s tím, jak vznikají noviny a co vše je potřeba připravit pro každé číslo.

 Celé dopoledne v Pardubicích bylo velice přínosné a věřím, že zde nabyté znalosti posunou náš časopis zase o úroveň výše.

                                                                                                                                    Tereza Kráčmarová, 2.G


Nezbývá než popřát BOOMákům hodně sil a výdrže do jejich další práce. Letošní čtvrté číslo časopisu se mimochodem již finalizuje a – máte se opět na co těšit. Do budoucna budeme velmi rádi, když redakční řady posílí další psavci, a především bychom s potěšením uvítali šikovného grafika…    

ą
BOOM 1.jpg
(267k)
Stanislav Bendl,
17. 5. 2015 0:04
ą
BOOM.jpg
(239k)
Stanislav Bendl,
17. 5. 2015 0:04
Comments