BOOM patří mezi nejlepší časopisy (a ČD mezi nehorší dopravce) v ČR!

přidáno: 4. 12. 2016 8:06, autor: Stanislav Bendl

V pátek 2.12.2016 se v brněnské Fakultě sociálních studií konalo vyhlášení výsledků celostátní soutěže o nejlepší studentský časopis. Je nám velkou ctí, že i tentokrát se celostátní finále konalo s naší účastí.

Zástupci redakce (S. Bendl, odstupující šéfredaktorka Tereza Kráčmarová, „nová redakční krev“ -  Zuzana Vojíková, Dominika Forbelská, Tereza Kodydková) se na páteční akci velmi těšili, neboť plánovaný program vyhlížel velice lákavě.  Netušili jsme ovšem, jaké cestovní martyrium nás čeká. Brzké ranní vstávání – vlastně ještě v noci. Nelítostná ranní sprška nás na zastávce NP město počastovala sněhodeštěm a hlavně nepříjemně vlezlým větrem. Bohužel jsme si tuto jitřní masáž vychutnávali plné půl hodiny, jelikož České dráhy to zase jednou nezvládly a kvůli výluce měl náš ranní vlak místo v 5.19 odjezd v 5.49. Ďábelsky hlemýždí tempo naší přepravy pokračovala, a proto jsme po dvou a půlhodině cesty dorazili již do Hradce Králové!  Ve Švýcarsku by kvůli tomu odstoupil min. ministr dopravy, v Japonsku by snad padla i vláda, ale u ČD – pohoda, klídek, tabáček..

V 11,02 (místo pův. 9.02) jsme dorazili do Brna, v půl dvanácté jsme byli na místě.  Přišli jsme v rámci zdejšího Multimediálního dne o novinářský workshop, o účast v diskusi o roli médií v amerických prezidentských volbách (prof. Stephen Doig, držitel Pulitzerovy ceny), i o další inspirativní dílny. Ještě jednou vřelé díky, České dráhy!

Dorazili jsme ale právě včas na to, abychom se zúčastnili v aule fakulty slavnostního vyhlášení soutěže. Časopis BOOM byl vyhlášen v kategorii víceletých gymnázií jako 6. nejlepší studentský časopis v ČR! Opravdu příjemná náplast na tu příšernou cestu. V odpolední části jsme se ještě stačili zúčastnit různých diskusních seminářů. Např. o investigativní žurnalistice s účastí špiček oboru, jako jsou Marek Wollner z České televize, Jakub Unger ze Seznam Zpráv, Pavla Holcová z Českého investigativního centra, Robert Malecký z Hlídacího psa, Daniel Anýž z Newsweeku, Matúš Kostolný  z Denníku N, či dokonce Jindřich Šídlo z HN. Nebo seminář JůTubeři v tradičních médiích (Petr Srna, Street Light Production) či Čemu věřit a čemu ne na internetu (Jaroslav Cerman). V atriu školy se konal velmi inspirativní Mediální jarmark.  Bylo možné zúčastnit se prohlídky rozhlasového a televizního studia (Radio R, Muni TV).
A samozřejmě jsme načerpali na výstavě studentských časopisů řadu cenných poznatků do příští novinářské praxe i od naší konkurence.

Neuvěřitelná cestovní anabáze ovšem pokračovala i při zpáteční cestě. Z Brna jsme vyjeli vlakem, který měl odjet již před hodinou, užili jsme si skvělé vyhlídkové jízdy busem z Ostroměře do Lázní Bělohradu před Hořice (opět absolutní ignorace jízdního řádu!). Ale nakonec jsme pouze s drobným zpožděním (asi 20 minut) šťastně dorazili do Paky. Příští rok vyrazíme patrně raději o den dřív – anebo s jiným dopravcem..

PaedDr. Stanislav Bendl

Comments