ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Celkové pořadí Přírodovědné ligy 2015/2016 po Silvestrovské prémii

přidáno: 5. 1. 2016 0:25, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 5. 1. 2016 11:57 ]

Po Silvestrovské prémii setrval celkový počet soutěžících na čísle 46 soutěžících, z toho 13 v kategorii Junior. Počet účastníků, kteří již splnili potřebné kritérium 200 bodů pro účast na dubnové exkurzi na Letiště Václava Havla v Praze (v tabulce jsou vyznačeni kurzívou), zůstal zatím na čísle 36.  Je třeba připomenout, že druhou podmínku účasti na exkurzi je celkové umístění do 40. místa.

Počet úspěšných řešitelů celého soutěžního ročníku a tedy jistých držitele diplomů a cen, kteří překročili limit 400 bodů, se zvýšil na 13.  V tabulce jsou vyznačeni tučným písmem. Už po 5. kole může tento počet teoreticky převýšit i číslo 25. Do finále (Přírodovědné ligy mistrů) však postoupí pouze nejlepších 15 soutěžících.

Do celkového pořadí byly dodatečně připočteny výsledky soutěžících Radima Cimbála a Josefa Kužela ze 4. kola, v jehož pořadí dotyční chyběli (jejich řešení spadla nedopatřením autorovi kola do spamu). Josefu Kuželovi tak bylo připočteno 44 bodů a Radimu Cimbálovi 20 bodů.

Milí soutěžící, posílejte svá řešení výhradně ze své školní mailové adresy (jmeno.prijmeni@gymnp.cz), s příspěvky zasílanými ze soukromých adres jsou problémy.

Nyní má Přírodovědná liga přestávku až do 2. února 2016, kdy začne 5. kolo. Jeho tématika bude biologická.

V případě bodové rovnosti je podle pravidel Přírodovědné ligy výše umístěn soutěžící z nižšího ročníku. V závorce za jménem každého soutěžícího je uvedeno jeho pořadí po 4. kole (je tak možné snáze sledovat posuny v pořadí).

Výsledky a správné odpovědi Silvestrovské prémie najdete na:

 https://sites.google.com/a/gymnp.cz/prirodovedna-liga/aktualni-rocnik-2015-2016/reseniabodovevysledkysilvestrovskepremieprirodovedneligy20152016jakznatehistoriitetosouteze 


Pořadí

Jméno

Třída

Body

1.

Karolína Nosková (1.)

kvinta

450

2.

Vojtěch Zívr (3.)

4.G

448

3.

Klára Kotyková (2.)

kvinta

443

4.

Ondřej Havlík (4.)

3.G

440

5.

Jan Cogan (6.)

sekunda

437

6.

Matěj Tegel (7.)

sekunda

433

7.

Johana Tláskalová (5.)

septima

432

8.

Kristýna Vojtíšková (8.)

3.G

431

9.

Jakub Svoboda (9.)

prima

418

10.

Simona Lánská (10.)

septima

417

11.

Monika Kotyková (11.)

kvinta

415

12.

Jiří Vágenknecht (13.)

septima

409

13.

Markéta Jiřičková (15.)

prima

402

14.

Denisa Tichá (14.)

kvinta

399

15.

Albert Hylmar (17.)

tercie

395

16.

Zbyněk Thiel (16.)

tercie

387

17.

Vojtěch Hamáček (12.)

2.G

371

18.

Marek Nádvorník (19.)

kvinta

366

19.

Karolína Nálevková (20.)

kvarta

346

20.

Martina Chomyšinová (18.)

2.G

333

21.

Helena Macková (24.)

septima

326

22.

František Vaněk (27.)

prima

314

23.

Václav Chomyšin (26.)

3.G

303

24.

Věra Praislerová (21.)

kvinta

302

25.

Tereza Kráčmarová (25.)

3.G

301

26.

Tomáš Honejsek (22.)

3.G

300

27.

Vojtěch Kaván (23.)

sexta

295

28.

Radim Cimbál (31.)

tercie

290

29.

Lucie Šepsová (29.)

septima

288

30.

Petr Mokrý (28.)

septima

284

31.

Jiří Šorm (30.)

septima

282

32.

Štěpán Píro (34.)

sekunda

245

33.

Martin Satranský (36.)

sekunda

236

34.

Alena Matějovská (32.)

septima

224

35.

Marie Geislerová (33.)

septima

223

36.

Kateřina M. Nechanická (35.)

septima

209

37.

Aneta Martinková (37.)

3.G

191

38.

Daniel Pospíšil (38.)

kvarta

189

39.

Radka Grohová  (39.)

3.A

142

40.

Anastasiya Sobran (41.)

1.G

135

41.

Jan Burkert (40.)

tercie

129

42.

Josef Kužel (44.)

4.G

120

43.

Adéla Frýbová (42.)

4.G

89

44.

Libor Kundrát (43.)

2.G

76

45.-46.

Barbora Novotná (45. - 46.)

1.G

65

45.-46.

Jan Hoška (45. – 46.)

1.G

65

 

 

 

 

Kategorie Junior (prima až kvarta):

Pořadí

Jméno

Třída

Body

1.

Jan Cogan (1.)

sekunda

437

2.

Matěj Tegel (2.)

sekunda

433

3.

Jakub Svoboda (3.)

prima

418

4.

Markéta Jiřičková (4.)

prima

402

5.

Albert Hylmar (6.)

tercie

395

6.

Zbyněk Thiel (5.)

tercie

387

7.

Karolína Nálevková (7.)

kvarta

346

8.

František Vaněk (8.)

prima

314

9.

Radim Cimbál (9.)

tercie

290

10.

Štěpán Píro (10.)

sekunda

245

11.

Martin Satranský (11.)

sekunda

236

12.

Daniel Pospíšil (12.)

kvarta

189

13.

Jan Burkert (13.)

tercie

129

Comments