Celkové pořadí Přírodovědné ligy 2020/2021 po 4. kole a Dlouhodobé praktické úloze

přidáno: 15. 12. 2020 2:06, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 15. 12. 2020 8:08 ]

Po 4. kole a Dlouhodobé praktické úloze má naše liga už asi definitivně 46 účastníků, z toho je 33 z kategorie Junior. Čtvrtého kola se zúčastnilo 32 soutěžících, řešení Dlouhodobé praktické úlohy pak odevzdalo 17 nejpilnějších borců.

Máme už 18 (!!!) úspěšných řešitelů, kteří splnili limit 350 bodů, z toho je 11 z kategorie Junior (v tabulce jsou uvedeni tučným písmem). A teoreticky může být po 5. kole úspěšných řešitelů letošního ročníku až 27! Před závěrečným 5. kolem už také začíná být aktuální souboj o umístění do 15. místa a tím účast ve finále – Přírodovědné lize mistrů. Kolem 15. místa je nyní velmi těsno, na 15. – 16. místě je aktuálně dokonce remíza!

Bodový limit pro účast na dubnové exkurzi do Techmanie v Plzni (pokud tedy bude možné ji uskutečnit) je 200 bodů. Už 28 soutěžících (z toho 18 z kategorie Junior) na tuto metu dosáhlo, v tabulce jsou uvedeni kurzívou. A po 5. kole jich teoreticky může být až o 10 více.

Nyní následuje nejoblíbenější fáze Přírodovědné ligy – zimní ligová přestávka. Poslední kolo základní části začne v úterý 16. 2. 2021 a potrvá do 1. 3. 2021. Téma bude fyzikální.

Možná vás také bude zajímat, že pravidla Přírodovědné ligy mistrů (PLM) budou pro tento ročník upravena tak, aby PLM mohla proběhnout i online formou, pokud by situace nedovolila její konání ve škole.

Výsledky 4. kola a Dlouhodobé praktické úlohy najdete na https://sites.google.com/a/gymnp.cz/prirodovedna-liga/reseni .

V případě bodové rovnosti je podle pravidel Přírodovědné ligy výše umístěn soutěžící z nižšího ročníku.

V závorce za jménem každého soutěžícího je uvedeno jeho pořadí po 3. kole (je tak možné snáze sledovat posuny v pořadí).

 

Pořadí

Jméno

Třída

Body

1.

Kryštof Vitvar (3.)

kvarta

451

2.

Filip Špicar (2.)

prima

438

3.

Matěj Tegel (5.)

septima

435

4.

Nikola Holubová (1.)

tercie

412

5.

Martin Kalenský (11.)

prima

408

6.

Matěj Choutka (6.)

kvinta

404

7.

Erik Pfeifer (8.)

kvarta

401

8.

Barbora Šťastná (9.)

1.G

396

9.

Petr Mádlík (4.)

1.G

   390

10.

Jindřich Horák (13.)

kvarta

388

11.

Tomáš Dyntr (7.)

sexta

380

12.

Jiří Matouš (10.)

2.G

373

13.

Kateřina Hylmarová (21.)

prima

366

14.

Mariana Horáková (14.)

sekunda

365

15. – 16.

Daniel Polášek (15.)

prima

363

15. - 16.

Johana Rosová (18.)

prima

363

17.

Veronika Janků (19.)

tercie

362

18.

Jan Morávek (16.)

1.G

362

19.

Tereza Tegelová (24.)

sekunda

332

20.

Michal Dočekal (12.)

prima

318

21.

František Svoboda (17.)

sekunda

312

22.

Matěj Krejčí (22.)

sekunda

310

23.

Tereza Dyntrová (23.)

tercie

291

24.

Martin Dočekal (20.)

sekunda

282

25.

Jakub Svoboda (25. – 26.)

sexta

277

26.

Stanislav Novák  (25. - 26.)

sexta

266

27.

František Vaněk (29.)

sexta

255

28.

Matyáš Vitvar (31.)

sekunda

200

29.

Lukáš Kraus (27.)

sexta

195

30.

Šárka Thielová (28.)

sekunda

178

31.

Petr Polák (38. – 39.)

tercie

163

32.

Eliška Poláková (30.)

kvarta

161

33.

Anna Říhová (34.)

tercie

155

34.

Veronika Bajerová (32.)

sekunda

153

35.

Matěj Kracík (38. – 39.)

tercie

143

36.

Naděžda Choutková (33.)

sekunda

104

37.

Nicolas Lubinski (35.)

sexta

100

38.

Štěpán Kracík (36.)

prima

92

39.

Tereza Kyselová (37.)

kvarta

90

40.

Antonín Novák (40.)

prima

86

41.

Laura Marie Lubinska (41.)

sekunda

79

42.

Žaneta Prausová (42.)

sekunda

78

43.

Adam Hetfleisch (43.)

sekunda

67

44.

Tomáš Typlt (44.)

kvinta

66

45.

Zuzana Drábková (45.)

prima

53

46.

Jakub Kuřík (46.)

tercie

38

 

 

 

Kategorie Junior (prima až kvarta):

Pořadí

Jméno

Třída

Body

1.

Kryštof Vitvar (3.)

kvarta

451

2.

Filip Špicar (2.)

prima

438

3.

Nikola Holubová (1.)

tercie

412

4.

Martin Kalenský (5.)

prima

408

5.

Erik Pfeifer (4.)

kvarta

401

6.

Jindřich Horák (7.)

kvarta

388

7.

Kateřina Hylmarová (14.)

prima

366

8.

Mariana Horáková (8.)

sekunda

365

9. – 10.

Daniel Polášek (9.)

prima

363

9. - 10.

Johana Rosová (11.)

prima

363

11.

Veronika Janků (12.)

tercie

362

12.

Tereza Tegelová (17.)

sekunda

332

13.

Michal Dočekal (6.)

prima

318

14.

František Svoboda (10.)

sekunda

312

15.

Matěj Krejčí (15.)

sekunda

310

16.

Tereza Dyntrová (16.)

tercie

291

17.

Martin Dočekal (13.)

sekunda

282

18.

Matyáš Vitvar (20.)

sekunda

200

19.

Šárka Thielová (18.)

sekunda

178

20.

Petr Polák (26. - 27.)

tercie

163

21.

Eliška Poláková (19.)

kvarta

161

22.

Anna Říhová (23.)

tercie

155

23.

Veronika Bajerová (21.)

sekunda

153

24.

Matěj Kracík (26. – 27.)

tercie

143

25.

Naděžda Choutková (22.)

sekunda

104

26.

Štěpán Kracík (24.)

prima

92

27.

Tereza Kyselová (25.)

kvarta

90

28.

Antonín Novák (28.)

prima

86

29.

Laura Marie Lubinska (29.)

sekunda

79

30.

Žaneta Prausová (30.)

sekunda

78

31.

Adam Hetfleisch (31.)

sekunda

67

32.

Zuzana Drábková (32.)

prima

53

33.

Jakub Kuřík (33.)

tercie

38




Comments