Ceny z krajské výtvarné soutěže putují do Nové Paky

přidáno: 2. 12. 2014 13:26, autor: Kateřina Krausová
Senioři v naší společnosti
, to bylo téma krajské výtvarné soutěže pro střední školy a ZUŠ. Zamyslet se nad potřebami, touhami a možnostmi, jak pomoci těm starším z nás není lehké, ale vyplatí se to. Vždyť každý má ve svém okolí někoho, komu by mohl pomoci už jen tím, že se bude touto problematikou zabývat. A tak vznikaly myšlenkové mapy, kresby babiček a dědečků, poučené návrhy architektury přátelské seniorům, objekty- obchody s náhradními díly všeho potřebného pro seniory a další.
Do samotné soutěže pak putovalo sedmdesát nejlepších prací studentů Gymnázia i SOŠPg. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se dnes zúčastnili vyhlašování cen v Knihovně HK a mezi 52 vystavenými výtvarnými pracemi z celého kraje objevili více než 30 obrázků našich studentů. Profesionálně i citlivě instalovaná výstava v nádherných prostorách moderní budovy knihovny musí potěšit každého.

Samotné vyhlašování cen proběhlo ve velice slavnostním duchu. Krásné úvodní slovo pronesla paní ředitelka Impulsu Bc. Jaroslava Vydarená. O svém dětství, kresbách a zralých zkušenostech hovořil pak i RSDr., Ing. Otakar Ruml, první náměstek hejtmana KÚ v HK. Ten pochází ze Staré Paky a tak měl z našeho úspěchu velkou radost. Dokonce se vyfotil i s vítězkou Kristýnkou Antošovou ze II. u jejího obrázku, který se mu velice zalíbil. Favoritem pana Rumla byl však obraz "Karel" naší Kateřiny Linkové. Líbilo se mu, že by Káťa svému senioru Karlovi dopřála pravidelné posezení s přáteli, návštěvu kulturní akce, šachy, rybaření, dlouhé procházky a přítelkyni.

A jak jsme dopadli?

Z pěti udělených hlavních cen  jsme získali dvě !!!!!!

1. Kristýna Antošová za nádherný poetický obrázek : Já a moje babička

2. Celý kolektiv studentek 3. A SOŠPg za společné dílo : Léčivé obrázky pro babičky a dědečky
    Tyto obrázky vytvořené technikou automatické kresby budou po výstavě opravdu darovány    
    seniorům

3. Škola získala poděkování a pamětní list za přístup k celému tématu

Myslím, že jsou to krásné ceny a moc blahopřeji všem, kteří se soutěže zúčastnili.
 Je pěkné, že naše škola má  ve výtvarném tvoření pro lidi starší a potřebné již tradici(připomínám projekt
Sto obrazů pro Ústav sociální péče v Hořicích a Malby na hedvábí pro Domov seniorů v Nové Pace).

Comments