ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Čerství maturanti se rozhodli pomáhat, podpořili zatopenou obec Rudník

přidáno: 14. 6. 2013 4:26, autor: Marián Klapka   [ aktualizováno 16. 6. 2013 22:47 ]

Velkým překvapením bylo odmaturování celé třídy 4.G. My jsme se rozhodli šokovat svět ještě jednou. Ve třídním fondu nám přebývaly nějáké peníze. Část jsme využili na dva pomaturitní večírky, přesto nám značná částka zbyla. Dlouho jsme nevěděli, jak s penězi naložit, protože jsme nedávali na hodinách ekonomie pozor. Nakonec jsme se rozhodli přispět na dobrou věc. Hned 18 studentů se uvolilo vzdát svého podílu ze společných peněz ve prospěch zatopené obci Rudník.

Proč jsme si vybrali Rudník? Odpověď je jednoduchá. Velká část z nás viděla na vlastní oči zdevastovanou obec, o téměř dvou tisících obyvatel, bezprostředně po povodni. Rudníkem jsme projížděli, když jsme se vydali grilovat k naší milé ex-třídní učitelce Ince Dubnové do Javorníku. Proto byla naše volba jasná.

V pátek ráno se dva naši zástupci vydali do Rudníku s penězi. Přímo do rukou starosty jsme odevzdali částku 6 624,- Kč. Všichni přítomní při předávání, projevili nad naším darem nesmírnou radost a upřímnou vděčnost. Odměnou za náš příspěvek jsme byli pozváni na Den otců (13.7.2013) a zářijové slavnosti (28.9.2013). Přejeme obyvatelům Rudníku, aby se vypořádali se současnou složitou situací, a obě akce se jim náležitě vydařily.

 

Karel Šimek, Pavlína Fajferová

 

 

 

Comments