Červen 2015 na Gymnáziu a SOŠPg aneb Co se ještě dá stihnout do prázdnin

přidáno: 30. 6. 2015 0:29, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 30. 6. 2015 0:30 ]

·         1.6. – 5.6. – turistický kurz třídy 3.G ve Špindlerově Mlýně, kterého se zúčastnily i studentky SOŠPg ze třídy 3.A se specializací tělesná výchova.

·         1.6. – 5.6. – výtvarný plenér třídy 3.A v Čáslavi (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/plenervgotickemmestecaslav )

·         1.6. – z výtěžku prodeje DVD Král zbojníků i z dalších příspěvků žáků i učitelů školy se podařilo vybrat částku 13 400 Kč (v přepočtu 51 332 nepálských rupií) na pomoc spřátelené nepálské škole, zničené zemětřesením i na podporu lidí, kteří v Nepálu zůstali bez přístřeší.
( http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/sbirkapronepalpredana )

·         2.6. – na okresním kole soutěže v poznávání rostlin a živočichů v Hořicích dosáhla škola neuvěřitelných 7 umístění v první desítce: v kategorii A skončila na 1. místě Kristýna Vojtíšková ze třídy 2.G a hned za ní na 2. místě Radka Grohová ze 2.A, na 7. místě pak Simona Lánská ze sexty. V kategorii C obsadila Klára Kotyková z kvarty 2. místo, Pavlína Marková, rovněž z kvarty, 3. místo a Světlana Nováková z tercie 5. místo.  V kategorii D se umístil
na 4. místě Radim Cimbál ze sekundy

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/poznavanirostlinazivocichuaokresniakrajskekolo )

·         6.6. v celostátním kole soutěže Coolinaření s Albertem v Praze obsadil tým Novopacké vařečky ve složení Karolína Nosková, Klára Kotyková a Pavlína Marková (všechny z kvarty) fantastické 2. místo!

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/novopackevareckynadruhemmiste )

·         8.6. – 12.6. – cykloturistický kurz třídy septimy ve Vesci

·         8.6. byly oznámeny výsledky soutěže Němčinář roku, která proběhla 24.4. Mezi 126 zúčastněnými školami obsadila naše škola 40. místo, umístila se tedy ve výrazném nadprůměru. (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/nemcinarroku )

·         8.6. – krajském kolo soutěže v poznávání rostlin a živočichů ve Dvoře Králové nad Labem nám přineslo několik vynikajících umístění: v kategorii A se Kristýna Vojtíšková ze 2.G umístila
na 6. místě, Radka Grohová z 1.A na 8. místě, v kategorii C Pavlína Marková z kvarty na 6. místě a Klára Kotyková rovněž z kvarty na 9. místě

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/poznavanirostlinazivocichuaokresniakrajskekolo )

·         8. – 18.6. proběhly sportovně turistické poznávací exkurze jednotlivých tříd (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/sexta-skolnivylet , http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/dobytikoty1603tridou2gdne1062015 , http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/klicejsouvplynomeruanebvyslapkvintynasnezku ,

http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/kvartaninasazave )

·         11. 6. proběhlo v aule gymnázia slavnostní vyhlášení soutěže Příběhy našich sousedů (pod záštitou organizace Post Bellum), v níž šest týmů z novopackých škol mapovalo osudy vybraných regionálních pamětníků. Tým kvarty ve složení  M. Nádvorník, I. Pulcová, K. Kotyková, K. Nosková, P. Marková zpracovala formou videoreportáže zajímavý a poučný příběh paní Doris Broulové, pamětnice holocaustu. Tým kvarty zaujal porotu zejména bezkonkurenčním vystoupením, když formou básně v kombinaci s promítáním snímků s tématikou holocaustu představil osud paní Broulové. Porota nakonec týmu přisoudila 2. místo.

·         17.6. – čerstvý absolvent školy David Broul z bývalé oktávy se stal jedním z pěti oceněných autorů v celostátní literární soutěži k 70. výročí osvobození Československa a na Ministerstvu obrany v Praze získal diplom s vlastnoručním podpisem ministra obrany Martina Stropnického. Součástí akce byla i komentovaná prohlídka reprezentačních prostor, vedená naším předním vojenským historikem Eduardem Stehlíkem (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/davidbroulvzornereprezentujenasiskoluipomaturiteanebvitezstvivliterarnisouteziministerstvaobranyk70vyrociosvobozeniceskoslovenska )

·         1. – 21.6. probíhala elektronická anketa, z níž vzešel cíl exkurze Přírodovědné ligy 2016 – Letiště Václava Havla v Praze. V roce 2017 pak úspěšní účastníci Přírodovědné ligy navštíví libereckou iQlandii.

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/exkurzeprirodovedneligy2016letistevaclavahavlapraha2017iqlandialiberec )

·         22.6. - informační schůzka pro rodiče žáků budoucí primy

·         22.6. proběhla také již tradiční burza učebnic

·         22.6. – studentky specializace výtvarné výchovy ze SOŠPg vytvořily návrhy maleb na zeď a pro Městský úřad v Nové pace realizovaly malby papoušků na Klec pro andulky pod Skautským domem. Těšíme se, že se malby budou líbit hlavně dětem a nepoškozené vydrží v parku co nejdéle. (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/klecvparkuvypadastylove )

·         22.6. v 19.35 odvysílala ČT Sport reportáž ze sportovních soutěží O pohár ministra školství, v němž náš tým basketbalistů z kvarty vybojoval 1. místo v celostátním finále. Jiná reportáž o této události byla odvysílána už 7.5. v pořadu Sport v regionech. (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/215471290030019-sportovni-liga-zs-v-basketbalu-jindrichuv-hradec/video/ )

·         23.6. uvítala škola vzácnou a milou návštěvu – kardinála Miloslava Vlka. Pan kardinál besedoval se studenty dvě hodiny v aule školy.

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/pankardinalrozzarilaulunovopackehogymnazia )

·         23.6.-  Marek Soltysiak ze třídy 1.G dosáhl 90 % úspěšnosti v mezinárodní soutěži Genius Logicus a obdržel tak titul Vynikající řešitel.

(http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/kdojegenius )

·         24. – 26.6. – filmový klub navštívil mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Členové klubu z gymnázia i SOŠPg si natočili své verze znělky Filmového festivalu, setkali se a besedovali s organizátory tohoto festivalu. Také navštívili filmové představení v Klubu malých forem a absolvovali exkurzi po významných místech Varů s fundovaným průvodcem. Z akce vzniknou krátké filmy, které zpět zašleme organizátorům 50. ročníku festivalu. (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/skolnifilmovyklubvkarlovychvarech )

·         26.6. – Den třídního učitele s řadou zajímavých sportovních a turistických akcí

·         29.6. – závěrečná akademie v aule školy přinesla bohatý kulturní program, na kterém se podílely všechny třídy školy.

·         30.6. – vydáno vysvědčení, hurá na prázdniny!

 

Po celý školní rok 2014/2015 jste se mohli na www.gymnp.cz a v časopise Achát setkávat s pravidelnými přehledy událostí na Gymnáziu a SOŠPg v Nové Pace. Každý čtenář těchto přehledů si jistě udělal obrázek, jak bohaté je dění na naší škole a jakých úspěchů na regionální, celostátní i mezinárodní úrovni je škola schopna dosáhnout.  Od října si budete moci přečíst přehledy událostí v novém školním roce 2015/2016.       

                                                                                                                           Josef Křeček

Comments