ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Cesta přes tři království

přidáno: 20. 5. 2010 2:54, autor: Marta Ehmigová

Touhu poznávat jiné zvyky a kraje má každý z nás a díky cestovní kanceláři Školní zájezdy Brno jsme mohli tuto akci uskutečnit. Tentokrát jsme se my, studenti novopackého gymnázia a střední školy pedagogické, v neděli  2.5.2010 vydali spolu s p. prof. Budinskou, Bukovskou, Grafkovou a p. prof. Kubištou směrem na západ.

První zastávkou naší cesty se stal Naarden, místo posledního odpočinku českého velikána J. A. Komenského. Poté jsme pokračovali do Amsterdamu na náměstí  Dam. Nejedno dívčí srdce zaplesalo, když zahlédlo květinový trh plný barev. Ten den bohužel počasí nepřálo, ale i tak jsme si udrželi dobrou náladu.

Veselá mysl nás lákala vidinou na hlavní město Evropy, Brusel, ve kterém jsme navštívili mimo jiné proslulé Atomium, zvětšenou molekulu železa s fenomenální vyhlídkou na samém vrcholu. Neuvěřitelným zážitkem pro nás byl Manneken Pis- čůrající chlapeček- symbol města, ke kterému jsme se proplétali malebnými uličkami.

Z Francie jsme se dostali za neuvěřitelných 35 minut do posledního království naší cesty. Ve středu jsme se seznámili s historickou částí Londýna, ke které neodmyslitelně patří královnin Buckinghamský palác, naděje  lodí - Tower Bridge a proslulý Big Ben. Večer jsme navštívili anglické hostitelské rodiny, ve kterých jsme strávili příjemnou noc a nabrali nové síly na Londýnské oko, které nás nechalo nahlédnout na Londýn z ptačí perspektivy, Trafalgarské náměstí  a nedobytnou pevnost Tower, ve které nás uchvátily korunovační klenoty panovníků Velké Británie.

Vrátili jsme se v pátek 7.5.2010 do Nové Paky plni vzpomínek a nezapomenutelných zážitků. Škoda jen, že to tak rychle uteklo!

                                    Simona Plíhalová, Gymnázium a SOŠPg Nová Paka
Comments