Chcete navštívit středočeské podzemí? Od 21. září soutěžte v Přírodovědné lize!

přidáno: 31. 8. 2017 2:39, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 31. 8. 2017 2:46 ]
Už počtrnácté odstartuje na začátku školního roku naše tradiční soutěž Přírodovědná liga.  Jde, jak už asi víte, o komplexní vnitřní školní soutěž zaměřenou na fyziku, chemii, biologii, geografii, matematiku a všeobecné znalosti. V loňském školním roce se Přírodovědné ligy zúčastnilo 36 žáků, z toho 16 v kategorii Junior, která je určena nižšímu stupni osmiletého gymnázia (prima až kvarta).

Dobrou zprávou pro ostřílené soutěžící je, že ve srovnání s loňským školním rokem nedochází k žádným změnám pravidel. Jedinou změnou je návrat bonusového kola (kdysi jsme mu říkali Silvestrovská prémie), které však proběhne již v prosinci do vánočních prázdnin (Vánoce jsou svátky klidu a míru).

Ještě jste snad o Přírodovědné lize neslyšeli? Nevadí! Navštivte stránku https://sites.google.com/a/gymnp.cz/prirodovedna-liga/ .

Těšte se na 21. září, kdy odstartuje první soutěžní kolo. Pět kol a kolo bonusové proběhne ještě do Vánoc, v lednu si dáme přestávku a v únoru 6. kolo. Finále – Přírodovědná liga mistrů – čeká na nejlepších 15 úspěšných řešitelů v březnu 2018. Úspěšný řešitel je ten, kdo získá do konce 6. kola nejméně 400 bodů. Na tyto soutěžící čekají diplomy a hodnotné ceny.

Všichni soutěžící, kteří dosáhnou nejméně 250 bodů, se pak mohou těšit na dubnovou exkurzi do středočeského podzemí, konkrétně do hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna a Koněpruských jeskyní u Berouna.

Tak pojďme s chutí do soutěžení!

 

                                                                                        Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy

Comments