ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Chcete se zúčastnit akce StreTech 2018?

přidáno: 16. 4. 2018 9:59, autor: Josef Křeček

České vysoké učení technické v Praze pořádá ve středu dne 6. června 2018 setkání a prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika 2018 - StreTech 2018.

 

Cílem konference StreTech je umožnit setkání a prezentaci prací studentek a studentů a jejich středních škol na půdě naší univerzity. Práce mohou být individuální nebo kolektivní a mohou být prezentovány buď formou posteru, nebo modelu, případně elektronickou prezentací na notebooku. K  prezentaci je vhodný i některý z výsledků středoškolské výuky a témata pro konferenci StreTech 2018 nejsou tradičně nijak omezená - humanitní, umělecká, přírodovědná nebo technická. Každému vytvoříme na setkání prostor, ve kterém se v průběhu návštěvníkům krátce několikrát představí, přiblíží svůj exponát a zodpoví dotazy.

 

Plánujeme před zahájením konference jako v minulých létech zorganizovat krátké přátelské setkání rektora ČVUT a děkanů fakult s řediteli středních škol. Po té workshop proběhne v několika dopoledních hodinách a po obědě v menze Studentský dům budou pak mít účastníci možnost si prohlédnout podle zájmu některé součásti fakult ČVUT.

 

Samozřejmě, že zajímavého a inspirativního setkání se v případě zájmu můžete zúčastnit Vy a Vaši studenti i jako návštěvníci, například v rámci školního výletu v Praze, neboť konference je koncipována jako otevřená a veřejnosti přístupná.

 

Přihlášení a výběr prací necháváme na Vašem uvážení. Mohou to být práce jak studentů maturitního ročníku, tak i nižších ročníků. Chtěli bychom vytvořit a dát možnost Vašim studentům a studentkám prezentovat výsledky své práce, seznámit se s prací jejich kolegů a kolegyň, prodiskutovat svá řešení a publikovat své prezentované práce ve sborníku, který tradičně vytváříme.

Již úspěšně proběhlo jedenáct ročníků setkání. Momentky, filmové šoty nebo sborníky prezentovaných příspěvků ze všech minulých setkání a další dokumenty jsou k dispozici na www stránkách konference StreTech:  http://www1.fs.cvut.cz/stretech .

(Oficiální text pořadatele akce)

Comments