Chlapci v republikovém finále na 13. příčce

přidáno: 5. 12. 2017 2:57, autor: Jan Kypr

    Republikové finále v basketbale 3x3 chlapců i děvčat hostil ve dnech 27. až 28. listopadu 2017 Jindřichův Hradec. Sešla se zde nejlepší družstva z celé ČR. Naši chlapci nepatřili mezi favority, za úspěch by bylo považováno umístění v první desítce. Hned od začátku se ale na náš tým začala lepit smůla. Nejprve při losování, kdy jsme byli zařazeni do skupiny s největším favoritem – Gymnáziem Nymburk. To ale zdaleka nebylo všechno. V prvním zápase nás čekal tým z Chomutova. Po vyrovnaném začátku došlo ke zranění Vojty Plecháče, který byl následně převezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu nosu. Hrát musel jít náhradník a toto klíčové utkání ve skupině jsme prohráli.

   Vyšetření v nemocnici sice neprokázalo zlomeninu, nicméně lékař zakázal našemu hráči pokračovat v turnaji a to bohužel znamenalo, že náš tým neměl možnost střídání a v podstatě celý turnaj odehrál v oslabené sestavě. Kluci sice bojovali, ale nakonec z toho byl jen zápas o 13. místo, ve kterém jsme porazili Gymnázium z Lipníka nad Bečvou. Kdyby nedošlo ke zranění Vojty Plecháče, mohli bychom reálně bojovat o 7. až 10. místo, ale na to se historie neptá….

     Náladu jsme si pak trochu spravili v dovednostních soutěžích, kde Hugo Sekot obsadil 3. místo ve střelbě trestných hodů. Ve finálovém utkání překvapivě Gymnázium Nymburk nestačilo na gymnazisty z Prostějova. Gymnázium Prostějov bude tedy reprezentovat ČR na mistrovství světa, které se koná v Bělehradu.

   Našim chlapcům patří velký dík za bojovnost a za vzornou reprezentaci školy. Okresních a krajských kol se v kategorii chlapců zúčastnilo téměř dvě stě týmů, některé trojice spolu dokonce objíždí turnaje v ČR i v Evropě a mají tak body do žebříčku, který pak určuje nasazení. Z tohoto pohledu lze celkové umístění našich gymnazistů hodnotit jako velice úspěšné. Poděkování za reprezentaci patří jmenovitě těmto studentům : Jakubu Tegelovi, Vojtovi Plecháčovi a Janu Ferklovi ze septimy, Hugovi Sekotovi z kvarty.

    Fotky z republikového finále naleznete v brzké době na instagramu.

ą
Jan Kypr,
5. 12. 2017 2:57
Comments