Článek v MFD počtvrté - Aneta Martínková ze 3.G!

přidáno: 18. 11. 2015 1:52, autor: Stanislav Bendl
Letos se nám v rámci projektu SČPN (Studenti čtou a píší noviny) opravdu daří, už čtvrtý článek našich studentů je publikován v MF DNES. Tentokrát uspěla Aneta Martínková ze 3.G na téma Budu tady žít?

Jestlipak Maruška zase nepřipálila oběd…

Jelikož bydlím v malé vesnici, kde každý zná každého, láká mě život ve větším městě. Ve městě, kde nikoho nezajímá, co Maruška včera vařila k obědu a jestli se jí to náhodou nepřipálilo. Život na vesnici má samozřejmě mnoho kladů, ale i záporů. Ve městě nastoupíte na první „emhádéčko“ a do pár minut jste tam, kde potřebujete, kdežto z vesnice jede pár spojů denně. Ale chytání ryb v potoce do kbelíků, klouzání z kopce po bahně… na to se nezapomíná.  Nebo to, jak jsme se v zimě všechny děti z vesnice sešly na jednom kopci a jezdily na bobech, lyžích, prostě na všem, co bylo zrovna po ruce, to bych nikdy nevyměnila.

Stejně tak jako mě láká život ve městě, bych se nebránila odcestovat a žít, byť jen třeba pár měsíců,  v jiné zemi, na jiném kontinentu. Poznat novou kulturu, nová místa jiný životní styl. Zažít něco nového, jiného, co není v České republice možné.

I když mě spíše táhne život někde jinde, než žiji teď, nikdy nezapomenu na tento kraj, vesnici, dům, zkrátka místo, kde teď bydlím. Je to můj domov a vždy to tak bude, místo, kam se můžu kdykoliv vrátit zpět ke své rodině.

Comments