ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Comenius – závěrečná výprava do vzdáleného Siirtu

přidáno: 9. 5. 2012 12:45, autor: Marta Ehmigová
 
Tento týden v pátek 11. 5. se skupina složená ze dvou studentek kvarty, jedné studentky  2.G, jedné studentky sexty a dvou vyučujících anglického jazyka vydá na poslední setkání partnerských zemí naší školy do východotureckého Siirtu. První zastávkou bude brána do Orientu - Istanbul, kde se připojíme k ostatním účastníkům výpravy ze Španělska, Litvy a Slovinska. Poté se přesuneme do Paříže Východu, Diyarbakıru, a odtud do nedalekého Siirtu. Tématem závěrečného setkání bude tradiční oblečení a kroje. Během workshopů a prezentací partnerských škol budeme moci porovnat různé styly oblékání v evropské kultuře, a možná i zhlédnout lidové kroje doposud používané v jednotlivých kulturách při různých svátečních příležitostech, což je v naší zemi bohužel už výjimečné. Kromě tohoto hlavního tématu budeme mít možnost poznat místní tradice, kulturu, navštívit některé zajímavé turistické cíle a hlavně se opět setkat se skupinou milých učitelů a studentů.

Doufejme, že náš pobyt bude provázet slunečné počasí, aby se bohatý program připravený hlavní koordinátorkou projektu Hülyou vydařil. Snad se nám podaří na tuto úspěšnou spolupráci navázat a v jiném projektu se znovu setkat.

Projekt obdržel grantovou podporu v rámci Programu celoživotního učení. Více o projektu Building future through culture na http://comeniusbftc.gymnp.cz/.

Marta Mařasová a Vlasta Drábková
 
hlavní koordinátorka projektu: Hülya Ersoy           město Siirt, kde se nachází naše partnerská škola          

 

 

Comments