ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Comenius v Nové Pace

přidáno: 11. 4. 2011 14:56, autor: Marta Ehmigová
 
 
Mezinárodní projekt COMENIUS - Building future through culture, na kterém již více než půl roku spolupracují studenti anglického klubu a žáci partnerských škol z Litvy, Španělska, Turecka a Slovinska, právě vrcholí společným programem v Nové Pace.

Skupina 37 zahraničních návštěvníků přijela v sobotu a již od neděle je čekal nabitý program. První den jejich pobytu jsme s nimi strávili v Přerově nad Labem, kde jsme navštívili nejstarší český skanzen lidové architektury. V Praze potom kromě prohlížení památek studenti plnili i zajímavé úkoly, které pro ně připravila Jana Budinská.

Pondělní dopoledne 11. dubna bylo ve znamení oficiálního uvítání a seznámení se s naší školou. Na hodině hudební výchovy pod vedením Aleny Lelkové a Tomáše Borůvky zástupci každé školy zazpívali minimálně jednu lidovou píseň, typickou pro jejich zemi, a během svého vystoupení zapojili do zpívání i ostatní účastníky. Naše škola měla úspěch s jednoduchou chytlavou písní Tancuj, tancuj, vykrúcaj.

Odpoledne naše zahraniční delegace poznávala za doprovodu vyučujících angličtiny a naší energické výtvarnice Kateřiny Krausové Novou Paku. Nejvíce se studentům a zahraničním učitelům líbil Pavlánský klášter, kde si vyzkoušeli úžasnou akustiku a kde jim student kvarty Jaroslav Moravec zahrál na královský nástroj - varhany. Aby jim cesta rychleji utíkala, měla pro ně paní Krausová připravené různé krátké výtvarné činnosti související s historií a kulturou Nové Paky. Pondělní odpoledne jsme zakončili prohlídkou místního pivovaru.

Partneři ze zúčastněných zemí budou v Nové Pace do čtvrtka 14. 4. O dalším průběhu akce budeme postupně informovat na stránkách školy.

Pokud se chcete o projektu dozvědět víc, zde najdete odkaz na neoficiální školní stránky projektu, a také na oficiální stránky.

Fotografie z prvních dnů najdete zde.

 

Comments