ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Čtení pomáhá – vstup druhý

přidáno: 3. 6. 2012 6:10, autor: Marián Klapka
8. dubna 2012 oslavil projekt Čtení pomáhá, do kterého se zapojili i naši studenti, první narozeniny. Klade si za cíl oslovit co nejvíce čtenářů, aby tím, že budou číst, pomáhali těm, kteří pomoc potřebují. Za rok více než 91 000 žáků základních a středních škol věnovalo 130 naplněným dobročinným aktivitám přes 11 milionů Kč.

Princip je prostý. Na webových stránkách projektu (www.ctenipomaha.cz) najdete nabídku knih. Po přečtení titulu zodpovíte několik otázek, které prověří, zda jste knihu skutečně přečetli. Tím získáte virtuálních 50,- Kč, které můžete prostřednictvím webu vložit na charitu podle svého výběru.

A jak se projekt realizuje na naší škole? Vstoupily do něj třídy sekunda, tercie, kvinta, 3.G, 2.A a 3.A. Nejpočetnější zastoupení má třída sekunda, kde se zapojilo 8 studentů, nejvíce titulů zúročil Lukáš Břeň. Nejaktivnější čtenářkou a zároveň podporovatelkou všemožných charitativních projektů je prozatím Simona Plíhalová ze 3.A, která rozeslala již 2 700,- Kč. Děkuji!

Vzhledem k tomu, že vy, naši studenti, opravdu čtete, zkuste se zapojit i vy, kteří jste to doposud neudělali. Spoustu knih si můžete zapůjčit ve školní knihovně, studentům 3. ročníků (vzhledem k maturitní zkoušce) tituly zapůjčím i přes prázdniny. Stačí opravdu málo!!!

Do druhého ročníku Čtení připravuje novinky. V polovině roku dostane webová stránka projektu novou grafiku. Na podzim bude zorganizován čtenářský maratOn s názvem Čteme pro kuře, jehož cílem bude načíst během jednoho dne co nejvíc kreditů sbírce Pomozte dětem. Tentokrát se budou moci zapojit do nepřetržitého čtení i dospělí.

Šárka Horáková

Comments