ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Další skok Matematického klokana

přidáno: 28. 4. 2017 2:33, autor: Tomáš Dočekal

Ač se soutěž Matematický klokan konala již v březnu, zhodnocení výsledků v rámci okresu Jičín proběhlo až nyní. Tím se ukázalo, že naši soutěžící se v konkurenci celého okresu vůbec neztratili! Ba právě naopak. Protože výsledky v rámci naší školy byly zveřejněny již před časem, připomeňme si tedy alespoň vítěze jednotlivých kategorií: Benjamín – Jakub Svoboda ze sekundy, Kadet – Matěj Tegel z tercie, Junior – Monika Kotyková ze sexty a Student – Libor Kundrát z 3. G

V porovnání s celým okresem se bodový zisk (nejen) vítězů ukázal jako nadprůměrný, protože Jakub Svoboda vybojoval 1. místo v okrese Jičín v kategorii Benjamín a Tomáš Typlt z primy sdílené 2. – 3. místo v téže kategorii. Matěj Tegel získal za své dovednosti 1. místo v okrese Jičín v kategorii Kadet a David Horáček z kvarty vybojoval 2. místo v téže kategorii. V kategorii Junior uspěla Monika Kotyková a obsadila 3. místo za okres Jičín. A nakonec Libor Kundrát vybojoval 3. místo v okrese Jičín v kategorii Student. Gratulujeme!!

Podíváme-li se na tento úspěch optikou cenných kovů, tak máme k dispozici celkem čtyři sady medailí (každá sada pro jednu kategorii), v každé sadě jsou tři medaile (zlatá, stříbrná a bronzová), tedy celkem 12 cenných kousků. A hned 6 z nich (tedy 50 %) patří studentům naší školy, což je jistě obrovský úspěch.


Mgr. Tomáš Dočekal


Comments