ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Dane Polmane - velký respekt od našich žáků i pedagogů !!!

přidáno: 9. 1. 2019 8:46, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka   [ aktualizováno 9. 1. 2019 12:45 ]
 

        Ve čtvrtek 20. prosince 2018 proběhlo v novopackém kině další setkání s Danem Polmanem, naším bývalým žákem a „packým bláznem“, který poznává krásy domova i zahraničí v sedle nikoli koně, ale závodního kola. Účastní se totiž nejrůznějších závodů a podniků, které mají jedno společné - jsou extrémně náročné. Tentokrát Dan poutavě hovořil o jednom z nejnáročnějších cyklistických ultra maratonů, kterým je Glocknerman.

     Tento patrně nejkopcovitější závod startuje v rakouském Grazu a na 1000 kilometrech překonává 17 000 výškových metrů. Je to vlastně mistrovství světa v ultra cyklistice. Zhruba polovina účastníků tento extrémně náročný závod nedokončí kvůli vyčerpání.  V první části besedy nás Dan seznámil s přípravou na závod, jeho absolvováním a s pocity, které měl on a jeho doprovodný tým po konci závodu, v němž nakonec obsadil bronzový stupínek v kategorii jezdců do 40 let.

     Poté následoval polohraný dokument, zachycující Danův extrémní heroický výkon, perfektní obětou práci doprovodného týmu a řadu situací během příprav, ve kterých jsme mohli vidět i některé žáky naší školy a jejich rodiče. Následovala druhá část besedy a pár soutěžních otázek o věcné ceny. Nakonec nás Dan Polman seznámil se svým plánovaným projektem, kterým bude účast na RAAM, což je „mega ultra maraton“ v Americe. Závodníci během 12 dnů absolvují téměř 5000 kilometrů napříč Amerikou. To je zhruba 400 kilometrů denně!!! Z kola prakticky neslezou, vyspí se dvě hodiny denně, zažijí pouštní vedra, silný vítr a nekonečná stoupání.

A jak vzájemnou interakci s našimi žáky během besedy hodnotí sám Dan Polman? To se dozvíte na následujícím odkazu:

https://danielpolman.com/blog/prednaska-pro-gymnazium-a-sgs-nova-paka-dalsi-podpora-pro-hendikepovane


                                                                                  Dane, ať Ti to šlape!

                                                                                                                                                              Jan Kypr


Comments