ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

David Broul vzorně reprezentuje naši školu i po maturitě aneb Vítězství v literární soutěži Ministerstva obrany k 70. výročí osvobození Československa

přidáno: 22. 6. 2015 4:41, autor: Vlasta Drábková

Když jsem na začátku března tohoto roku mailem přeposílala oktavánům výzvu k účasti v povídkové soutěži, v duchu jsem se jim téměř omlouvala, že je v předmaturitním shonu stresuji vidinou další práce. Dokonce jsem ani nenašla odvahu apelovat k účasti tváří v tvář, jejich opakovaně deklarovaná nechuť k čemukoliv spojenému s dějepisem mě v mé zbabělosti jen utvrzovala.

Netušila jsem, že tajnůstkář David povídku napíše a sám odešle. A tak mě v pomaturitním útlumu zastihla Davidova stručná zpráva o jeho úspěchu jako blesk z čistého nebe. Má radost z úspěchu nese mnoho podob – krom vynikající povídky (určitě si ji přečtěte!!!) mě potěšila i Davidova samostatnost, nesporný znak dospělosti.   

Odměnou bylo pěti nejlepším autorům povídek slavnostní převzetí diplomu s vlastnoručním podpisem současného ministra obrany Martina Stropnického s drobnými cenami z rukou náměstkyně pro řízení sekce právní Aleny Netolické, komentovaná prohlídka reprezentačních prostor Ministerstva obrany z úst nejpovolanějších – našeho předního vojenského historika Eduarda Stehlíka a poté slavnostní oběd se všemi zúčastněnými. Studenti byli pozváni i se svými pedagogy a členy rodiny. Celá slavnost proběhla ve středu 17. června tohoto roku. Chcete-li se dozvědět víc, přečtěte si článek o celé události na webu Ministerstva obrany (viz níže). Tamtéž naleznete i všech pět povídek ke stažení:

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/cena-pro-viteze-literarni-souteze:-prohlidka-ministerstva-obrany-s-odbornym-vykladem-111651/

Pětice vítězných studentů - zleva Kateřina Hejnarová, Veronika Veselá, David Broul, Lenka Doležalová a Romana Husárková


Comments