ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Dějepisná soutěž gymnázií

přidáno: 5. 4. 2017 9:58, autor: Ladislav Kodym   [ aktualizováno 6. 4. 2017 12:43 ]
   Dne 5. dubna se na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo XXVI. ročníku Dějepisné soutěže gymnázií v České republice. Ústřední téma letošního ročníku znělo Československo v letech 1949 - 1967 a kromě hlavního organizátora - chebského gymnázia - se na jeho přípravě podílel např. i prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc.
   Z každého krajského kola přímo do celostátního finále v Chebu (23. 11. 2017) postupovaly první dva týmy doplněné dalšími 17 týmy z celé republiky podle počtu získaných bodů. Tato postupová matematika se našeho týmu ze septimy ve složení Jan Kysela, Jan Plecháč a Vojtěch Kaván nedotkla, ale v konkurenci dalších deseti týmů se celkové šesté místo (o pouhých sedm bodů na čtvrté, ale zároveň dvacet tři na postupové druhé) jeví jako velmi pěkný výsledek, který vyznívá o to lépe, že v rámci minisouboje s gymnázii z nejbližšího regionu - Jičín, Hořice a Dvůr Králové nad Labem - jsme obsadili místo druhé.
   Je třeba připomenout, že hodinový test včetně otevřených úloh a poznávání historických osobností podle fotografií s cca 100 otázkami byl velmi detailní a pro žáky, kteří uvedené období nemají t. č. probrané, obtížný. Celkem bylo do letošního ročníku přihlášeno 306 gymnázií z České i Slovenské republiky.

L. Kodym
Ĉ
Ladislav Kodym,
6. 4. 2017 12:45
Comments