ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Dlouhá cesta za republikou opět začala

přidáno: 17. 11. 2014 0:05, autor: Kateřina Jagošová

Jak už je v posledních letech zvykem, tak jsme se v pátek 14. listopadu vydali na další školní basktebalový turnaj, přesněji na okresní kolo 8. a 9. tříd v Jičíně. Nikdy v minulosti jsme v těchto "nižších" kolech neměli velké problémy, ale těžké časy jednou přijít musely.

Byli jsme zvyklí na to, že poslední 3 roky jsme měli celou základní pětku hráčů, kteří basket závodně hrají, a dokonce i jednoho bývalého hráče. Letos jsme ale kvůli nemocem a zraněním odjeli do Jičína v celkovém počtu šesti lidí, z toho pouze se dvěma současnými a dvěma bývalými basketbalisty. Už od prvních minut jsme neměli jistotu snadné výhry jako v předchozích letech, soupeři vypadali nebezpečně a měli chuť se porvat o vítězství a tudiž o postup na krajské kolo. Po jasně vyhraných prvních dvou zápasech nás čekal asi nejtěžší soupeř, ZŠ Komenského z Nové Paky. První poločas se nesl za celkem vyrovnaného stavu, kdy jsme sice neměli jasný náskok, ale hned začátkem druhého jsme vedení navýšili a zápas tak dohráli v klidu.

Kromě těžkých momentů nás ale zastihly i pozitivní a legrační chvilky, například když nejmenovaný hráč nebyl schopen dát i přes pomoc celého týmu z jasných pozic koš.

Zbytek turnaje jsme pak znovu lehce vítězili a už tradičně jsme tak postoupili do krajského kola, které se hraje 3. prosince opět v Jičíně.
Závěrěm bych chtěl poděkovat naší už tradiční trenérce K. Jagošové, která opět tým výborně vedla a za celý tým říkám, že se pokusíme navázat na úspěch, který se nám podařil před dvěma roky (3. místo na republice), a postoupíme tak znovu na republiku, která nám loni utekla pouze o jeden prohraný zápas.

Hráli: Vojtěch Pour, Marek Nádvorník, David Hylmar, Josef Švehla, Petr Lešák (všichni kvarta) a Jaroslav Šabata (tercie).

Výsledky:

GYMNP – ZŠ Komenského: 29:17

GYMNP – Stará Paka: 27:6

GYMNP – Hořice Daliborka: 42:0

GYMNP – Hořice Na Habru: 27:4

GYMNP – 4. ZŠ Jičín: 23:10

                                                                                                               Za celý tým Marek Nádvorník

                                                                                                                             

                                                                                                                    
Comments