ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Do soutěže o nové logo Přírodovědné ligy postupuje 29 návrhů!

přidáno: 2. 1. 2019 9:09, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 7. 1. 2019 5:15 ]

Posledním dnem roku 2018 skončil termín pro zasílání návrhů na nové logo Přírodovědné ligy. Soutěž se rozjížděla pozvolna, ještě před vánočními prázdninami by se zaslané návrhy daly spočítat na prstech jedné ruky, ale finiš předčil všechna očekávání a v úplně poslední den roku jsem obdržel hned deset (!!!) soutěžních příspěvků. Takže se nakonec sešly více než  tři desítky návrhů nového loga od 13 různých autorů. Některé příspěvky nesplňovaly zadání soutěže (např. neobsahovaly název soutěže, jeden z příspěvků zařazoval do PL předmět, který není její součástí, další se vztahoval ke konkrétnímu členu Realizačního týmu PL), i tak však bylo možno do finálního výběru poslat 29 návrhů nového loga. Z nich je většina velmi kvalitních a podle mého subjektivního názoru převyšuje svou kvalitou dosavadní logo PL.

Nyní je před námi vlastní výběr nového loga. Vyberou ho jednak sami studenti, jednak porota, složená z členů realizačního týmu PL (autorů soutěžních úloh v tomto a minulých ročnících ligy).  Soutěžní návrhy budou zveřejněny na stránkách školy přibližně v polovině ledna a současně bude všem našim žákům zaslán e-mail s elektronickou anketou, v níž se každý bude moci vyjádřit, který návrh se mu nejvíce líbí. Anketa potrvá přibližně tři týdny a budu rád, když se v ní vyjádří především aktivní účastníci Přírodovědné ligy. Hlasovat však mohou i ostatní. Pozor, z jedné mailové adresy bude možné odeslat pouze jeden hlas.

Studentské hlasování i hodnocení poroty budou anonymní, to znamená, že „hodnotitelé“ nebudou znát jména autorů jednotlivých návrhů, aby výsledek hlasování odrážel skutečně jen kvalitu soutěžních návrhů a nesouvisel s nějakými osobními sympatiemi či antipatiemi k autorům. Jediným člověkem na této planetě a v této galaxii, který zná identitu autorů jednotlivých návrhů, jsem v této chvíli já a z tohoto důvodu (přestože se snažím vždy měřit všem stejným metrem a návrhy bych posuzoval zcela objektivně) sám vzdávám hodnocení, nebudu tedy členem poroty, pouze sečtu konečné výsledky.

Po skončení obou hlasování budou výsledky sečteny, o vítězi rozhodne co nejnižší součet umístění v hlasování poroty a v elektronické anketě. Pokud by došlo k „remíze“ na prvním místě, podobně jako např. v soutěži StarDance má přednost „hlas lidu“, tedy výsledky studentské ankety jsou nadřazeny hlasování poroty . To je jasné, je to přece vaše soutěž, milí „ligisté“…

Pokud jde o zveřejňování výsledků, zveřejněn bude jen vítězný návrh a jméno jeho autora, pořadí na dalších místech nebude zveřejňováno. Autor vítězného návrhu obdrží při slavnostním vyhlášení výsledků Přírodovědné ligy 2018/2019 diplom, poukázku na zboží v hodnotě 500 Kč (pokud by zvítězil návrh dvojice, cena se rozdělí) a právo účasti na exkurzi Přírodovědné ligy do Světa techniky v Ostravě – Dolních Vítkovicích (koná se 24. 4. 2019).

Děkuji autorům všech soutěžních návrhů za jejich kreativní přístup a pěkné příspěvky, všem příznivcům naší Přírodovědné ligy pak přeji hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019.

 

                                                                                                                                                                                                          Josef KřečekComments