ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Důležité upozornění pro všechny účastníky Přírodovědné ligy a okamžitá úprava pravidel soutěže

přidáno: 19. 10. 2017 12:59, autor: Josef Křeček
Vážení účastníci Přírodovědné ligy,

soutěž se už rozeběhla a jsme velice rádi, že se jí účastníte v tak hojném počtu! Aby byla soutěž spravedlivá a byla opravdu Přírodovědnou ligou a ne ligou v mačkání CTRL+C a CTRL+V, upozorňujeme Vás, že pouze zkopírované odpovědi odněkud z internetu nebudou přijaty, resp. za ně nebudou přiděleny body. Vaším úkolem je snažit se o co nejlepší odpověď a je v pořádku a žádoucí využívat jako zdroj internet, ovšem nikde nemáte záruku, že informace z jednoho internetového zdroje jsou správné a kompletní. Navíc se v případě doslovného kopírování jedná o plagiátorství, které je v našem státě trestné (a ani v soutěži ho nebudeme podporovat). Pamatujte na to při vypracovávání svých odpovědí. 

Z tohoto důvodu dochází ode dne 19. 10. 2017 k okamžitému doplnění Pravidel PL o článek, který v novelizovaných Pravidlech najdete pod číslem 7:

V řešení Přírodovědné ligy je nepřípustné kopírovat souvislé texty z internetových zdrojů a vydávat je za vlastní řešení soutěžních úkolů. Internetové zdroje je povoleno využívat, řešení však musí soutěžící vytvářet sám. Kopírování souvislých textů je plagiátorstvím, které je dle platných zákonů České republiky trestné. Odpovědi vypracované tímto způsobem nebudou přijaty a hodnoceny body.

Současně upozorňujeme na stále platný Etický kodex Přírodovědné ligy, s nímž mívají někteří naši soutěžící občas rovněž problémy.

Novelizovaná pravidla i Etický kodex najdete jako přílohy tohoto článku a dále jsou vyvěšena na webových stránkách Přírodovědné ligy i na nástěnce vedle učebny č. 14.

Přírodovědné lize a fair play hře zdar!


                                                                                                                          Kristýna Rychlovská, autorka 3. kola PL, Josef Křeček, koordinátor PL


ĉ
Josef Křeček,
19. 10. 2017 13:03
ĉ
Josef Křeček,
19. 10. 2017 12:59
Comments