ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Duben 2015 na Gymnáziu a SOŠPg aneb Jaro v pohybu

přidáno: 6. 5. 2015 4:06, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 6. 5. 2015 4:08 ]

·         2. – 3.4. byly velikonoční prázdniny

·         7.4. proběhlo finále soutěže Přírodovědná liga, tzv. Přírodovědná liga mistrů pro 15 nejlepších úspěšných řešitelů celého ročníku (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/zkustesiprirodovednouligumistruananecisto-1 )

·         7.4. proběhlo také okresní kolo Matematické olympiády,  Matěj Tegel z primy zvítězil v kategorii Z6

·         8.4. – v regionálním kole basketbalového turnaje O pohár ministra školství, konaném v Jičíně, zvítězil tým naší školy a postoupil do republikového finále (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/basketbalopoharministraskolstvi )

·         9.4. – v krajském kole Olympiády v českém jazyce obsadili ve svých kategoriích Klára Kotyková (kvarta) a Jaroslav Moravec (oktáva) 4. a 7. místo (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/klarakotykovapualboduodpostupudocelostatnihokola )

·         10.4. proběhly schůzky rodičů SOŠPg

·         13.4. proběhlo ve školním klubu setkání s pamětnicí událostí 2. světové války paní Broulovou v rámci projektu Příběhy našich sousedů, organizovaného neziskovou organizací Post Bellum. Tohoto projektu se zúčastní také naši žáci z kvarty.

·         15.4. – na soutěž Novopacký slavíček navázal již tradiční Koncert slavíčků v aule školy

·         15.4. – schůzky rodičů gymnázia

·         15. – 16.4. proběhlo 1. kolo přijímacích zkoušek do všech tří oborů školy (čtyřleté i osmileté gymnázium a SOŠPg)

·         17.4. Radka Grohová a Jana Kalenská ze třídy 2.A postoupily se svými pracemi z 1. a 2. místa v okresním kole do krajského kola SOČ  (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/studentky2abodovalyvokresnimkolesoc )

·         18.4. se rozběhlo další kolo projektu Studenti čtou a píší noviny, tentokrát na téma Národní bohatství  (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/narodnibohatstvi )

·         21.4. byly vyhlášeny výsledky 11. ročníku Přírodovědné ligy, absolutní vítězkou se stala Kristýna Vojtíšková ze 2.G, v mladší kategorii Junior zvítězila neúnavná účastnice spousty soutěží Klára Kotyková z kvarty (asi nejčastější jméno vyskytující se v našich pravidelných měsíčních přehledech)

·         22. – 23.4. proběhly přijímací zkoušky na SOŠPg

·         22.4. – exkurze třídy sexty do ZOO a Botanické zahrady v Praze

·         23.4. proběhl v aule školy Jarní koncert pěveckých sborů

·         23.4. – v okresním kole Biologické olympiády kategorie D obsadil Radim Cimbál ze sekundy
3. místo a Jan Burkert z téže třídy 6. místo

·         24.4. – Stanislav Tázlar ze sexty reprezentoval školu na krajském kole Fyzikální olympiády kategorie C (výsledek dosud není znám)

·         24. – 29.4. navštívila školu Česká školní inspekce

·         27.4. – další okresní kolo Biologické olympiády, tentokrát kategorie C  a vynikající 2. místo pro Pavlínu Markovou z kvarty

·         28.4. – žáci školy navštívili v MKS představení světoznámého baletního souboru Ballet Magnificat (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/balletmagnificatopetvnovepace )

·         28.4. se úspěšní účastníci Přírodovědné ligy zúčastnili tradiční exkurze, která tentokrát zamířila do Moravského krasu, konkrétně do jeskyně Balcarka a k propasti Macocha

·         29.4. byl na sekretariátu školy zahájen prodej DVD s nahrávkou úspěšného muzikálu Král zbojníků. veškerý výtěžek z prodeje byl věnován na pomoc naší družební škole v Nepálu, která byla zničena zemětřesením

·         29.4. byla také odstartována anketa, z níž má vzejít cíl exkurze Přírodovědné ligy v roce 2016 (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/kambystechtelijetnaexkurziprirodovedneligyvroce2016 )

·         30.4. – Klára Kotyková z kvarty reprezentovala školu na krajském kole Fyzikální olympiády kategorie E (výsledek není dosud znám)

·         30.4. škola nezapomenutelným způsobem oživila dění ve městě  akcí Majáles

·         30.4. – fantastický sportovní výsledek na závěr měsíce! Náš školní basketbalový tým vyhrál celostátní finále turnaje O pohár ministra školství v Jindřichově Hradci!!! (http://www.gymnp.cz/aktualne/clanky/mistriceskerepublikyjsouznovopackehogymnazia )

·         V dubnu byla také na okresní úrovni vyhodnocena březnová soutěž Matematický klokan. V kategorii Benjamín skončila Eliška Kotrbová z primy v okrese Jičín na 3. místě, v kategorii Student pak Josef Kužel ze 3.G na 1. místě.