ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Ekologický kvíz Zelená škola 2011

přidáno: 8. 3. 2011 10:48, autor: Josef Křeček
V uplynulých třech letech jsme na naší škole oslavili Den Země velkými projektovými dny, které zasáhly celou naši školu a dá se říci, že svým dopadem překročily její hranice.Jak se však říká, do jedné řeky dvakrát (natož třikrát) nevstoupíš a již při Dni Země 2010 nebylo možné si nepovšimnout, že se toto téma jako námět pro velké projektové dny již poněkud vyčerpalo. Proto si v letošním roce připomeneme svátek naší planety poněkud komorněji – a především nepovinně. Pouze pro zájemce je určen ekologický kvíz Zelená škola 2011, který proběhne ve středu 20.4.2011 od 8.50 do 9.35 hod. v učebně č. 14. V tomto kvízu si můžete ověřit své znalosti o ekologii a ochraně životního prostředí. Na vítěze budou čekat hodnotné ceny, které budou předány při slavnostním zakončení letošního školního roku v aule školy. Zájemci o soutěž budou pochopitelně v uvedený den omluveni z 2. vyučovací hodiny.
 
Soutěž proběhne formou písemného testu se 30 otázkami. Všechny otázky se budou nějakým způsobem dotýkat ekologie, ochrany životního prostředí, hospodaření s odpady apod. Na soutěž si s sebou vezměte psací potřeby a šedou kůru mozkovou, víc nepotřebujete.

Jak se do soutěže přihlásit? Zasláním e-mailu na adresu josef.krecek@gymnp.cz s textem:"Přihlašuji se do soutěže Zelená škola 2011" - dále uveďte jméno, příjmení a třídu. Soutěž se uskuteční při minimálním počtu 10 přihlášených. Maximální počet soutěžících je 36 (kapacita učebny č. 14). Uzávěrka přihlášek je v pátek 15.4.2011 v 15.00. Přihlášky zaslané po tomto termínu nebudou brány v úvahu. Seznam přihlášených bude zveřejněn na těchto stránkách nejpozději v pondělí 18.4.2011.

Navíc nejúspěšnější tři soutěžící v absolutním pořadí, dále tři nejúspěšnější soutěžící z malého gymnázia a také tři nejúspěšnější soutěžící ze SOŠPg získají právo účasti na letošní exkurzi Přírodovědné ligy na přehradu Les Království u Dvora Králové n.L., dále do tamější vodní elektrárny a také na hvězdárnu v Úpici. Tato exkurze proběhne dne 28.4.2011.

Partnery soutěže jsou Sdružení rodičů gymnázia a firma Papír - knihy Nová Paka.

Tak neváhejte a přijďte si zasoutěžit!

Comments