ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Exchange lives aneb Výměnný pobyt 2015

přidáno: 8. 1. 2015 6:42, autor: Jana Žižková

Vybraní žáci Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické v Nové Pace a žáci VTI Sint Lukas z belgického Menenu se ve dnech 22. 2. 2015 až 27. 2. 2015 zúčastní druhé části studentské výměny, při které přivítáme naše belgické přátele v Nové Pace. Tento rok se jedná již o šestou výměnu.

V první části výměnného pobytu pod názvem EURO-bridges, která proběhla na jaře 2014, navštívilo 15 našich studentů a dvě pedagožky belgické město Menen. Náplň pobytu v Belgii připravili žáci a učitelé školy VTI Sint Lucas Menen a podařilo se jim sestavit skutečně pestrý a zajímavý program. Studenti se seznámili s prostředím technické belgické školy VTI Sint Lucas, navštívili města Brusel, Bruggy, Iper, Oostende, kde si někteří v březnu zaplavali v moři, seznámili se s životem belgických rodin a získali nové kamarády.

V druhé části výměny přijedou studenti z belgické školy na týden do Nové Paky. Letošní program nese název „Holidays2gether“.

Jak název projektu napovídá, jsou jeho ústředním tématem svátky. Žáci v rámci projektu budou zjišťovat a porovnávat, které svátky se slaví v Česku a které v Belgii, jak se slaví, v čem jsou české a belgické sváteční zvyky stejné a v čem se naopak liší. S tímto tématem souvisí také návštěva výrobny vánočních ozdob v Jičíně. A protože VTI Sint Lukas je technické lyceum, na přání našich belgických partnerů je do programu zahrnuta také návštěva mladoboleslavské Škodovky či jičínského Kobitu.

Tím ovšem seznam plánů nekončí. Máme připravený nabitý program a doufáme, že se nám podaří pro naše belgické přátele připravit podobně nezapomenutelný týden, jako byl ten, který jsme my strávili v Belgii.

                                                                                                        Jana Žižková


Více o našem projektu na http://be-in-cz.webnode.com/

Comments