ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Exkurze 2.G do Veletržního paláce

přidáno: 8. 5. 2011 8:08, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 10. 5. 2011 6:56 ]
Ve čtvrtek 5.5.2011 se studenti 2.G společně s několika dívkami ze 2. a 3.A SOŠPg vydali na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem výletu byla Národní galerie v Praze- Veletržní palác, sbírky umění 20. století. Kromě pěti pater zaplněných obrazy, sochami a objekty jsme se těšili na mimořádnou příležitost vidět pět obřích pláten Slovanské epopeje Alfonse Muchy.
    Protože jsme měli zájem také o animační programy s vyškolenými lektorkami, museli jsme se přizpůsobit odpolednímu rozvržení našeho programu. Ale dopolední rozchod v nákupní galerii Palladium nebo na Staroměstském a Václavském náměstí přinesl také svá pozitiva (tričko, šortky, brýle, hranolky.....)
    Animační programy, které Národní galerie pro zájemce pořádá, jsou pro omezený počet účastníků. Je to zpravidla proto, aby měla lektorka na každého účastníka programu čas a kromě teorie si mohli zájemci vyzkoušet i výtvarně tvořit a inspirovat se určitým obdobím a konkrétním výtvarníkem.
Naše první skupina absolvovala program Zrození abstrakce, inspirace dílem slavného malíře Františka Kupky. Kromě povídání o abstraktním umění a tvorby miniobrazu studenti fotili vlastní instalace z částí plastu, papíru, textilu
a igelitových fóli. Ty pak lektorka použila v animačním programu, který dané instalace rozpohyboval na plátně.
Po rozboru samotného procesu tvorby u obrazů F.Kupky jsme si odnesli i vypálené CD s vytvořenými animovanými filmy.
    Druhá skupina absolvovala program Tělo jako médium, věnovaný Body-artu. Po úvodních informacích se věnovali tvorbě performance, zajímavá fota z těchto aktivit do fotogalerie ještě vložíme. Aktuální fotky si však můžete prohlédnout už nyní na adrese:
https://picasaweb.google.com/117898314336987704330/VeletrzniPalac?authkey=Gv1sRgCJrdsP-p0duWsAE&feat=directlink


Comments