ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Exkurze Přírodovědné ligy: 2016 Letiště Václava Havla Praha, 2017 iQlandia Liberec

přidáno: 22. 6. 2015 10:16, autor: Josef Křeček
O půlnoci z neděle 21.6. na pondělí 22.6. skončila elektronická anketa, z níž vzešel cíl exkurze 12. ročníku Přírodovědné ligy, který se odehraje ve školním roce 2015/2016. Do druhého kola postoupily dva nejúspěšnější návrhy prvního kola hlasování, iQlandia Liberec a Letiště Václava Havla Praha. Druhé kolo hlasování bylo opravdu vyrovnané a výsledek neobvykle těsný. Po sečtení hlasů 29 hlasujících (strýčkem Googlem) nakonec těsně v poměru 15:14 zvítězilo Letiště Václava Havla Praha (procentuální poměr hlasů byl 51,3 ku 48,7). Pražské letiště tedy bude cílem naší exkurze v dubnu 2016. Autorkou vítězného návrhu je Johana Tláskalová ze sexty, která tak získává prémii 50 bodů do nového ročníku Přírodovědné ligy.

Ale ani příznivci "poraženého" návrhu nemusejí být smutní. Výsledek byl tak těsný, že by byla škoda, aby návrh na 2. místě nebyl realizován. Liberecká iQlandia tedy bude naším cílem ve 13. ročníku Přírodovědné ligy, tedy ročníku 2016/2017. Autorkou tohoto návrhu je Karolína Nosková z kvarty. Karolína si do nového soutěžního ročníku přinese zasloužený bonus ve výši 25 bodů.

Závěrem bych chtěl poděkovat i autorům dalších návrhů, které soutěžily v prvním kole hlasování. Byli to (v abecedním pořadí) Jan Burkert ze sekundy, Vojtěch Hamáček z 1.G a RNDr. Jana Vašková. Navíc Johana Tláskalová ze sexty podala kromě vítězného návrhu ještě  další 3 návrhy. Všechny podané návrhy byly podnětné a určitě budou některé z nich v budoucnosti realizovány. Například takové exkurze do elektrárny Dlouhé Stráně nebo do mladoboleslavské Škodovky by jistě přilákaly řadu nových zájemců o Přírodovědnou ligu.

Nad novým ročníkem Přírodovědné ligy se sejdeme opět v září. Krásné prázdniny vám přeje

                                                                                          Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy
Comments