Exkurze Přírodovědné ligy letos zamířila do Ostravy

přidáno: 25. 4. 2019 12:53, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 25. 4. 2019 12:54 ]
Tradičním zakončením soutěžního ročníku Přírodovědné ligy se stala exkurze pro její úspěšné účastníky. Cílem letošní exkurze měl původně být Velký i Malý svět techniky v industriální zóně Dolních Vítkovic v Ostravě. Protože v Malém světě techniky probíhalo natáčení České televize, omezila se exkurze jen na Velký svět techniky. Ani tak se však účastníci nenudili a 4 hodiny vyhrazené pro exkurzi byly beze zbytku vyplněny prohlídkou interaktivních expozic, týkajících se fyziky, chemie, biologie, geografie, astronomie, techniky (zvláště metalurgie a energetiky).  Zpestřením exkurze byla půlhodinová science show, věnovaná plynům (včetně např. ukázek výbušné reakce vodíku s kyslíkem či sublimace suchého ledu a pokusů s kapalným dusíkem) a cca čtyřicetiminutová projekce 3D filmu z produkce BBC Oceán.  Za těch devět hodin strávených v autobuse to určitě stálo! Kolem 20. hodiny se exkurze zdárně vrátila do Nové Paky.
Fotogalerii z letošní exkurze si můžete prohlédnout po rozkliknutí odkazu: 

Cíl exkurze byl stanoven na základě výsledků studentské ankety, která proběhla na jaře 2018. Příští rok bude realizována exkurze, která v tomto hlasování skončila na 2. místě – exkurze do České televize v Praze.

Za úspěšný průběh 15. ročníku Přírodovědné ligy patří poděkování našim tradičním podporovatelům - Spolku rodičů gymnázia a firmě Papír - knihy, Ondřej Nýdrle, Nová Paka. 16. ročník odstartuje v září.


                                                                                                                                                               RNDr. Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy
Comments