ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Fantastický světový úspěch naší absolventky ve Washingtonu!

přidáno: 30. 1. 2019 4:54, autor: Josef Křeček   [ aktualizováno 3. 2. 2019 11:12 ]


O projektu brněnské Masarykovy univerzity Fakescape jste si už na našich stránkách mohli přečíst. Jde o únikovou hru, ve které se středoškoláci učí odhalovat dezinformace čili fake news. Na podzim loňského roku se naše škola stala jednou z prvních v republice, kde byla tato hra testována.  Se hrou za námi přijela absolventka naší školy z roku 2017, dnes studentka 2. ročníku politologie a žurnalistiky Tereza Kráčmarová (na snímku uprostřed). Stojí za povšimnutí, že nadmíru úspěšně si v této hře vedla třída 1. G, která po několik týdnů držela "český rekord" a dodnes tento výkon patří mezi všemi školami, kde se hra hrála, k těm nejlepším.

Hra se postupně rozšířila nejen na nejrůznější školy v ČR, ale získala i značný mediální ohlas, a to i v zahraničí. Šestičlenný tým studentů Masarykovy univerzity se tak nakonec probojoval do světového finále soutěže Peer to Peer: Facebook Global Digital Challenge. Finále soutěže proběhlo ve středu 29. 1. 2019 ve Washingtonu, kde jednotlivé soutěžní týmy prezentovaly své projekty. Krátce před půlnocí středoevropského času byl znám výsledek, který nás všechny moc potěšil. Tým Fakescape obsadil ve světovém finále fantastické 2. místo! Tereze Kráčmarové i ostatním členům týmu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší republiky a tak trochu i naší školy.

                                                                                                                                                         Josef Křeček, nadšený bývalý třídní učitel Terezy Kráčmarové

Odkaz na webové stránky projektu Fakescape: http://fakescape.cz/ 
Odkaz na fb profil projektu Fakescape: https://www.facebook.com/fakescape/
A tady je zpráva z webu Českého rozhlasu včetně tříapůlminutové videoreportáže: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/fakescape-unikova-hra-dezinformace-masarykova-univerzita_1901301453_dbr
Comments