Fenomenální vítězství v soutěži - O toleranci

přidáno: 11. 3. 2013 8:49, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 12. 3. 2013 3:26 ]
V
e čtvrtek 7.3.2013 se autobus plný studentek a studentů z naší školy vydal do Jičína. Občanské sdružení Baševi, které pořádalo výtvarnou a literární soutěž proti rasizmu je pozvalo na vyhlášení výsledků.
S potěšením jsme zjistili, že v soutěži-  JAK VIDÍM RASIZMUS – O TOLERANCI se z naší školy v konkurenci dalších minimálně tří středních škol z Jičínska a Semilska umístili následující soutěžící, kteří obdrželi jako cenu krásné finanční ohodnocení:
Výtvarná soutěž

Z deseti udělených cen jich sedm získaly studentky výtvarného semináře z naší 3. A SOŠPg

Byly to- Vendula Kňourková- 1. místo, Veronika Kastlová, Tereza Píčová, Denisa Hlaváčová, Tereza Nerudová, Michaela Doležalová, Gabriela Pešková

 Literární soutěž- poezie

Josef Soviar- 3. místo, Petra Bajerová, Michal Jirásko, T. Jirutka, L. Podobská, K. Voráčková

 Literární soutěž- próza

N. Šotolová- 1. Místo, K. Navrátilová- 2. Místo, M. Hykyšová- 3. Místo,      H. Vojáčková, O. Pavelka, Anna Nguyen, I. Špirhanzlová, P. Vágenknechtová, M. Šubrová, všichni studující oktávu a 4.G.
Za svoji literární práci byla oceněna i Kristýna Novotná ze 3.A

Kromě 23 oceněných studentů získala současně naše škola jako skupinovou odměnu poukaz na autobusový zájezd do Památníku Osvětim pro třídu 3.A.

  Ocenění vítězů se konalo v Masarykově městském divadle v Jičíně .V úvodu celé slavnostní události vystoupil Dismanův rozhlasový dětský soubor z Prahy s operou Brundibár od Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera. Jedná se o dětskou operu, kterou zpívaly děti v koncentračním táboře Terezín a jež si dodnes uchovala svoji krásu i aktuální poselství. Představení bylo velice dojemné.

Patronem a organizátorem celé akce byl pan MUDr. Vít Šlechta, akce se konala pod záštitou starosty Města Jičín MVDr. Jiřího Lišky. Porotkyní výtvarné i literární části soutěže byla Helga Weissová , která jako jedna z mála dětí přežila koncentrační tábory Terezín a Osvětim.

Je optimistické, že naši studenti i jejich pedagogové se snaží o tak závažném problému dneška jako je rasizmus přemýšlet a zaujímat k němu jasná stanoviska. Svým přesvědčivým vítězstvím v této soutěži (v kvalitní konkurenci dalších oblastních středních škol) jsme se ujistili, že to děláme správně.

 Všem vítězům i jejich pedagogům upřímně blahopřejeme !
Comments