ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Filmový klub letí do Londýna

přidáno: 6. 12. 2015 9:16, autor: Kateřina Krausová   [ aktualizováno 27. 12. 2015 9:41 ]
Po úspěšných zájezdech do Londýna i do Berlína, ze kterých se v minulých dnech plni zážitků a zkušeností vrátili studenti obou našich škol, se v příštím týdnu vydávají do Londýna i členové Filmového klubu naší školy.

Zájezd tentokrát proběhne trochu dobrodružnější formou, letadlem a bez cestovní kanceláře.
Naše cesta je vyvrcholením dvouletého projektu, jehož cílem je natočit experimentální film. Již do Londýna přivezeme krátké filmy, ve kterých prostřednictvím střihů ze života studentů z Nové Paky ukážeme duch kraje, památky, naši školu, místní tradiční speciality a způsob trávení volného času. Vlastně všechno to, co ovlivňuje po staletí ty, kteří zde žijí. Jednotlivé konceptuální filmy se skládají z 10 sec. sekvencí, do kterých budou vloženy stejně dlouhá videa z Imperial College a z Londýna. Chtěli bychom, aby divák objevil nečekané souvislosti nebo si uvědomil nebetyčné rozdíly mezi anglickými studenty a námi .

Celý projekt, ve kterém jsou už nyní ukryty hodiny a hodiny práce jak studentů, tak pedagogů, laskavě finančně podporuje Krajský úřad Královéhradeckého kraje a Městský úřad v Nové Pace.
Tímto jim předem mnohokrát děkujeme.

Imperial College, v současnosti druhé nejprestižnější universitě na světě, nás bude provázet nejúspěšnější student ročníku- Čech Michal Máslík. Pokud se chcete jeho úspěšným životním příběhem a nezměrnou pílí inspirovat, podívejte se na video:

Těšíme se na kontakt se studenty a na to, že naše filmy třeba odhalí, co máme s anglickými studenty společné, co rozdílné, co zlepšit a čeho si u nás vážit.
V každém případě, až filmy koncem roku dokončíme, zveřejníme je na stránkách školy, facebookové stránce
a budeme se těšit na Vaše názory.


 
         

Projekt byl finančně podpořen Královéhradeckým krajem

a Městským úřadem v Nové Pace


Comments