ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Finále Eurorebusu

přidáno: 7. 6. 2011 4:06, autor: Tomáš Dočekal   [ aktualizováno 9. 6. 2011 23:14 ]

V pondělí 6. června 2011 se vydala vlakem trojice kvartánů (Jarda Moravec, Terka Janatová a David Broul) pod vedením Mgr. Tomáše Dočekala na celostátní finále geografické soutěže Eurorebus.

To se konalo v Praze, konkrétně v Top hotelu v Chodově. Cesta vlakem do Prahy proběhla poměrně v klidu, nepočítáme-li skutečnost, že si jeden ze soutěžících popletl nádraží Nová Paka se zastávkou Nová Paka město. Přiložená fotografie zachycuje účastníky těsně po příjezdu na pražské hlavní nádraží, vlevo je vlak, kterým jsme dorazili.


Cesta metrem nepřinesla žádné vzrušení, za to nejhorší byl poslední úsek od stanice metra Chodov k samotnému hotelu, kde kapacita běžných autobusů jezdících v intervalu 15 – 20 minut nestačila poptávce celkem cca 900 účastníků soutěže. My se vmáčkli na poslední volný prostor u dveří a jelo se.

Následoval tradiční program těchto finálových klání zakončený v odpoledním bloku před vyhlášením výsledků prezentací a besedou s Hynkem Adámkem, cestovatelem a spisovatelem o naší polární stanici na Antarktidě. K vidění tu byl i Radek Banga ze skupiny Gipsy.cz. Tuto část sledoval celý plný sál, jak dokumentuje druhá fotka.


Pak následovalo vyhlášení výsledků, v každé kategorii se oznámilo nejlepších deset. Mezi ty jsme nepatřili, a tak jsme se vydali domů s novými zážitky a zkušenostmi. Cestu zpět od hotelu k metru jsme, pod předchozích zkušenostech, volili pěšmo, což se nám vymstilo, neboť nás cestou stihla krutá bouře s krupobitím.

Vlak domů jsme ale nakonec tak tak stihli a za další bouře v pořádku dorazili domů. 

A jak jsme vlastně dopadli? Po uplynutí několika dnů se oficiální výsledky celostátního finále objevily i na internetu, a tak již víme, že jsme dosáhli velice slušného výsledku. Z bezmála 60 konkurenčních škol jsme skončili na 25. místě! Gratulujeme! Kompletní výsledky naší kategorie najdete zde.

Mgr. Tomáš Dočekal

Comments