ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Florbal - úspěch chlapců z primy a sekundy

přidáno: 10. 11. 2011 13:42, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 10. 11. 2011 23:49 ]

Ve čtvrtek 10.11.2011 se v krásné sportovní hale ZŠ Husitská konalo okrskové kolo ve florbalu pro žáky 6. a 7. tříd z Novopacka. Mezi šesti družstvy se chtěl pokusit o zázrak i náš tým složený z chlapců primy a sekundy. Dobře jsme si byli vědomi toho, že tréninkové penzum jsme nestihli naplnit dle našich představ, ale nic jsme nevzdávali předem.

Čekalo nás tedy pět zápasů, ve kterých jsme mohli pouze překvapit. Hned první zápas proti Pecce nám ale ukázal, že by to dneska mohlo jít. Vítězství 1 : 0 bylo sice těsné, ale svým výkonem jsme si ho zasloužili. Proti Lázním Bělohradu jsme museli z našeho florbalového arsenálu vytáhnout ještě silnější munici. Podařilo se a my jsme si připsali druhé vítězství 1 : 0. Rázem jsme se stali černým koněm soutěže. Nikdo s námi příliš nepočítal, ale my jsme svými výkony budoucím soupeřů vyslali poměrně nekompromisní vzkaz: „Chceme vyhrát!“

Jak už to ale chodí, přišly i slabší chvilky. První smolný moment jsme si vybrali v utkání se Starou Pakou. Náš obránce si připravoval pozici, aby odehrál míček od naší branky. Míček se však nešťastnou náhodou odrazil právě pod břevno naší svatyně. Zlepšeným výkonem a bojovností místy hraničící s urputností jsme nakonec dokázali v tomto zápase remízovat 1 : 1. Tím jsme si zachovali šanci na postupovou příčku. Z předposledního vystoupení jsme měli trochu obavy. Náš soupeř ze ZŠ Komenského si během turnaje vybudoval u všech soupeřů zasloužený respekt. To poznamenalo hned úvod zápasu, kdy jsme se dostali pod soupeřův tlak, brzy jsme obdrželi první a vzápětí i druhou branku. Nesložili jsme však zbraně a po pěkné akci se nám podařilo snížit na 1 : 2. Už, už jsme se nadechovali k závěrečnému náporu… V tom však zahřmělo podruhé… Opět nešťastný zákrok před vlastní brankou a další vlastní gól pohřbily naše naděje na vítězství.

Vítěz turnaje byl jasný (ZŠ Komenského). O druhém postupujícím však musel rozhodnout až vzájemný duel mezi námi a domácí ZŠ Husitská. Oba týmy věděly, že vítěz bude celkově druhý a postoupí do okresního kola. Větší vůli po vítězství od samého začátku ukázalo naše družstvo a zaslouženě zvítězilo 3 : 0.

A kdo hájil naše barvy? V brance jsme měli velmi spolehlivého Vojtu Poura, který v průběhu turnaje předvedl několik famózních zákroků. Jistotu v zadních řadách drželi bratři Honza a Vojta Plecháčovi. Střed hřiště se snažil opanovat hlavně Tomáš Hank, Péťa Lešák (oba střelci několika branek) a Mára Nádvorník. O napadání rozehry soupeře se staral „štírek“ Kryštof Podzimek a přemýšlivý Kuba Tegel. Družstvo dále doplnili na různých postech ještě Martin Kříž, Kuba Reš a Vojta Řehák.

Za předvedené výkony všem borcům děkuji a k postupové druhé příčce gratuluji.

                                                                                                          Zdeněk Burkert

Comments