ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Florbal challenge

přidáno: 26. 11. 2018 11:55, autor: Kateřina Jagošová

Solidním výsledkům přející 23. listopad jsme s naším dívčím týmem oslavily s florbalkou v ruce, kompresními návleky na nohou, a na páteční večer smolně ozdobených končetin modřinami, a otisků od míčků.  V pátek jsme v jičínském sportovním areálu při okresním kole turnaje s děvčaty oblékly naše výrazné svítivé dresy a nechaly se unášet písní jásotu, pokřiků, hlasitého povzbuzování, nepříjemného zvuku píšťalky rozhodčích, která jakoby záhadou do not hrála domácímu týmu, nebo doprovodného dupotu, připomínajícího stádo splašených koní. Naše často obměňované kvinteto se však na ploše mohlo pyšnit kvalitní souhrou, kterou jsme navíc poprvé prověřili až zde, na místě. Hrály jsme spolu prvně a ladilo to! V obrovské konkurenci jsme ovládly 2. místo! Taktiku, zvolenou soupeřkami, které dokonale znají své manévry a dopředu s přesností vědí, jak bude spoluhráčka postupovat, bylo zbytečné následovat. Nic jsme tedy neplánovaly. Řekly si, že do branky protihráče vměstnáme míček, no a nějak to vyšlo. Tušíte správně, že to nebyla pouze náhoda. Zásluhu na našem výkonu nesou všechna děvčata. Dravé kvarteto ze sexty- Anička Podlipná, Dianka Půhoná, Helenka Klazarová a vytrvalá Sára Handschugová. Zkušená, skvělou technikou oplývající Janča Marková a neúnavně mrštná Míša Zuzánková z 1.G. Nechybí ani zástupkyně z kvinty – hbitá Naty Handschugová, pro soupeře nepředvídatelná Dita Jeriová se svou taktikou klamání tělem. Na backu bezchybně vyčkávala důrazná a spolehlivá Barča Kalivodová. Vynikající formu předvedla přesná střelkyně Naty Stránská, díky které jsme jičínské mistryně dokázaly znejistit. Naše znamenitá brankářka – Klára Chaloupská, s vynikajícím postřehem nenechala proniknout žádnou nepromyšlenou střelu. Nesmíme opomenout ani naší trenérku, paní profesorku Jagošovou! Dokonalá kombinace! A někde jsem se taky mihla i já. Teď už to máme kompletní! S naším přáním a cílem, jasně bažícím po předem nastavené metě, jsme po celý zápas udržely krok. Na důrazu jsme s dalšími zápasy přidávaly a nezalekly se ani toho závěrečného proti respektu budícím trénovaným středoškolačkám z Lepařova gymnázia, které minulý rok téměř ve shodném složení vybojovaly zlaté medaile v národním finále! Ačkoliv byl s nimi zápas nejnáročnější, naše snaha vzrostla a důraz zdvojnásobil. Velikou odměnou pro nás byl fakt, že nepřipravené protihráčky, očekávající slabšího soupeře se zpočátku překvapivě zalekly našeho nasazení a dosud neprojevených kvalit a coby celý tým jsme v nich až na ploše začaly budit respekt.

 „Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme si to moc užily a bojovaly, co se dalo. Jsme opravdu skvělý tým“, říká Bára Kalivodová

„Se spoluhráčkami z novopackého gymnázia jsme si nedělaly velké šance na dobré umístění, protože se turnaje zúčastnil tým děvčat z Lepařova gymnázia v Jičíně, který v loňském roce vyhrál ve své kategorii mistrovství ČR. V jednotlivých zápasech jsme se probojovaly do finále právě s jičínským gymplem. V rozhodujícím napínavém zápase nebyla nouze o napínavé okamžiky a naší útočníci N. Stránské se podařilo probojovat přes obranu favorita turnaje a vstřelit nádherný gól. Vzhledem k tomu, že náš tým měl minimum času na přípravu a trénink, byl pro nás výsledek turnaje velice příznivý.Toto milé zadostiučinění nám určitě urychlí hojení modřin a šrámů, které jsme v urputných zápasech utržily.“, nadšeně dodává Dita Jeriová.

Tak 6. prosince na viděnou!

Michaela Neumanová

Výsledky utkání:

Gymnázium a SOŠPg ver Hořické gymnázium 6:0, ver  MOA Jičín 1:0, ver Lepařovo gymnázium Jičín 1:4.


Comments