ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

FOTOGRAFIE Z OSLAV 100. VÝROČÍ GYMNÁZIA

přidáno: 26. 9. 2010 11:49, autor: Michaela Matúšová   [ aktualizováno 27. 9. 2010 0:20 ]
V sobotu 25.9.2010 oslavilo naše gymnázium 100. výročí od jeho založení. Po kliknutí na následující odkazy můžete zhlédnout více než 1000 fotografií, které zaznamenávají průběh celé akce. Doufáme, že na nich najdete sebe i své spolužáky a opět se na chvíli přenesete do školních lavic a méně či více dávných vzpomínek. Autorkami fotografií jsou: Denisa Drašarová (kvinta), Zuzana Wiesnerová (1.G), Anna Nguyen (sexta), Michaela Letošníková (sexta),  Kristýna Haltufová (3.G), Michaela Klapková Matúšová (učitelka).

Fotografie jsou rozřazeny do následujících alb:

Co se dělo ve škole a všude kolem
Klikněte na odkaz (nebo na fotografii) a nahlédněte do tříd mezi bývalé spolužáky, kteří po letech opět společně usedli do školních lavic, nechte si zajít chuť na výborný guláš, třešňové pivo a propečené steaky, zkuste spočítat, kolik lidí prošlo registrací a při virtuální procházce kolem školy se z dlaždic dovězte více o významných osobnostech, které studovaly na novopackém gymnáziu.

100. výročí - Co se dělo ve škole a všude kolem

Výstava tabel a dokumentů v aule školy
V této fotogalerii Vás naše fotografky zavedou mezi nástěnky s tably maturantů, uvidíte obraz prvního i zatím posledního pana ředitele a můžete obdivovat snad všechna vydání velmi úspěšného studentského časopisu Heuréky.


100. výročí - Výstava tabel a dokumentů v aule školy


Vernisáž výstavy Tvořící pedagogové
Autorky výstavy Tvořící pedagogové, Marta Mařasová a Jana Vašková, pozvaly návštěvníky 100. výročí na vernisáž. Svá díla zde představili jak současní, tak bývalí učitelé novopackého gymnázia. O rozmanitost tvůrčích počinů nebyla nouze - učitelé vystavili nejen své malované obrazy, ale také fotografie, keramiku, patchwork a v neposlední řadě literární díla prozaická i poetická.


100. výročí - vernisáž v Husově sboru - Tvořící pedagogové


Vernisáž výstavy Jak letí staletí a křest almanachu a sborníku osobností Cesty
Vernisáž na půdě gymnázia, v galerii Hnízdo, představila práce sta žáků školy, kteří zpracovali rok po roku 100 let, které uběhly od založení naší školy. Paní profesorka Krausová v roli moderátorky mistrně skloubila zahájení výstavy s křestem almanachu a sborníku osobností, které byly vydány zejména zásluhou paní profesorky Šárky Horákové. Obě knihy měly 3 pohádkové sudičky, které jim popřály jen to dobré. Teď už zbývá jenom doufat, že se zlá sudička, která nebyla pozvaná, neurazí.


100. výročí - vernisáž a křest almanachu v galerii Hnízdo


Přednáška pana profesora a známého "cimrmanologa" Josefa Křečka
O stopách působení Járy Cimrmana na novopackém gymnáziu přednášel v počítačové učebně pan profesor Josef Křeček.


100. výročí - přednáška prof. Josefa Křečka


Módní přehlídka
Děvčata z 2.A se oblékla do nejrůznějších retro oblečků a vyrazila na přehlídkové molo. Paní profesorka Krausová pak za doprovodu retro muziky odborně komentovala jednotlivé modely, které si děvčata oblékly.

100. výročí - módní přehlídka


Slavnostní průvod
Stovky absolventů gymnázia a další účastníci oslav 100. výročí se vydaly za zvuku kapely do pochodu Novou Pakou. Najdete se v průvodu i Vy?


100. výročí - slavnostní průvodKulturní program pro „starší a pokročilé“ (MKS) maturitní ročníky do šk.roku 1978/79
Kulturní vystoupení si pro účastníky oslav připravili nejen absolventi gymnázia, ale i současní žáci a jejich učitelé. Program slavnostně zahájily i ukončily sboristky "Amábilky". Mezitím se hrálo, povídalo, tancovalo i zpívalo. Pan ředitel zavzpomínal na významné žáky gymnázia a na jejich osudy, poděkoval panu starostovi i kraji, pan starosta pak na oplátku poděkoval gymnáziu a popřál mu mnoho studentů, kteří mají tak "srdeční" vztah k této škole jako má on. Nechybělo ani poděkování všem štědrým sponzorům, kteří konání oslav 100. výročí umožnili. Ačkoliv Vám nabízíme zatím pouze obrazový záznam, věříme, že si kvalitu celého programu dobře představíte.100. výročí - 1. kulturní program v MKS


Kulturní program pro mladší (MKS)- maturitní ročníky počínaje šk.roku, 1979/80 a pro širokou veřejnost
Kulturní program pro mladší byl velmi podobný tomu pro starší. Přesto Vám přinášíme další fotografie i z tohoto vystoupení.


100. výročí - 2. kulturní program

Závěrečné posezení učitelů organizátorů
Tak jako jsme se celé měsíce těšili, až to budeme mít všechno za sebou, tak nám večer bylo líto, že bujaré oslavy končí. Snad zase někdy... třeba za 100 let...

100. výročí - závěrečné setkání současných učitelů


Comments