ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Herecký seminář

přidáno: 18. 1. 2015 7:27, autor: Marián Klapka   [ aktualizováno 19. 1. 2015 5:11 ]


V pondělí 12. 1. odstartovala na naší škole série tří dopoledních bloků zaměřených  na hereckou průpravu, která může studentkám pomoci prohloubit a rozšířit jejich dosavadní učitelské dovednosti. To vše proto, že učitelství je také jedna z životních rolí, která potřebuje daleko více divadelnosti než jiné běžné zaměstnání. Učitel je vlastně herec, který je sledován, vystupuje denně před diváky žáky a snaží se předat určité téma. Měl by perfektně zvládat výslovnost a práci s mluvou. Chce přeci, aby mu žáci rozuměli. Také by měl pracovat s prostorem, který mu učebna nabízí. Měl by vědět, jak zaujmout a jak pracovat s pozorností, vydávat tolik energie, kolik chce, aby žáci přijímali. A především by měl vystupovat přirozeně a působit autenticky.

To vše se 14 studentek 1. a 2. ročníku pedagogické školy dozví od lektorky semináře, absolventky naší školy, studentky JAMU v Brně Juliány Vališkové.

V prvním bloku pracovaly s vlastním tělem, dynamikou pohybu, 16. 2. absolvují hlasovou průpravu  a 27. 2. herecká cvičení.

Věřím, že tato intenzivní práce naše studentky posune osobně i ve vztahu k ostatním.

                                                                                                                    Š. Horáková

 

 

 

 

 

 

 

 
Comments