ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Hodnocení soutěže Novopacký slavíček – 22. ročník

přidáno: 13. 4. 2017 2:33, autor: Gymnázium a SOŠPg Nová Paka

22. ročník se konal dne 5. dubna 2017 a zúčastnilo se jej  340 soutěžících. Tradičně se soutěžilo v šesti kategoriích sólového zpěvu, ve třech kategoriích pěveckých duet a trií a v kategorii volných pěveckých seskupení. Na soutěž zavítali zpěváci z okolních škol i ze vzdálenějších míst, jakými jsou Mladá Boleslav, Jablonec nad Jizerou, Chlumec nad Cidlinou, Kostelec nad Orlicí, Hradec Králové, Pardubice, Přelouč a dalších. I letos zavítala několikačlenná výprava soutěžících z polské školy v Boguszowe.

Výkony soutěžících hodnotilo pět tříčlenných porot z řad hudebních odborníků, např. Mgr. Lukáš Merkl – manager vokálního souboru Gentlemen Singers, Simona Hlavatá – sbormistryně Českého chlapeckého sboru HK, Aleš Hendrych – sólista Národního divadla nebo zpěvačka Two voices a moderátorka Českého rozhlasu Rádia Junior Jana Rychterová.

Při slavnostním zahájení se již tradičně představil dívčí pěvecký sbor AMABILE, v jehož podání  zazněla mimo jiné i znělka „Novopacký slavíček“, kterou před lety soutěži věnoval profesor Milan Uherek. Všechny účastníky soutěže rozezpívala a příjemně naladila již zmiňovaná Jana Rychterová se dvěma autorskými písničkami.

Ve volném čase mezi soutěžními čísly mohli i letos účastníci navštívit výtvarné dílny a vytvořit z alobalu vlastní dílko, nechat si zaplést copánky či namalovat obrazce na obličej, zahrát si pohybové hry v tělocvičně nebo zhlédnout krátké divadélko. Všechny dílny připravili studenti naší školy.

Soutěž byla velice kladně hodnocena nejen samotnými soutěžícími a porotou, s příznivým ohlasem se setkala i v regionálním tisku. Jelikož se partnerem letošního ročníku soutěže stal i Český rozhlas Rádio Junior, zaznamenali jsme pochvalnou reportáž i v tomto médiu.

Veškeré podrobné informace o organizaci soutěže včetně fotogalerie a výsledků za poslední ročníky nabízí webová stránka soutěže: http://slavicek.gymnp.cz.

Soutěž byla i letos finančně podpořena Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a Městským úřadem v Nové Pace.

Mgr. Alena Matějovská – hlavní organizátorka soutěže

 
 
 
 

Comments