ÚVOD‎ > ‎Články‎ > ‎

Holidays2gether

přidáno: 10. 3. 2015 3:17, autor: Jana Žižková   [ aktualizováno 23. 6. 2015 6:22 ]

Spolupráce mezi Gymnáziem a SOŠPg v Nové Pace a belgickou školou VTI Sint Lukas probíhá již od roku 2009. Tento rok se uskutečnil již šestý výměnný pobyt.

Letos se vybraní studenti naší školy pod vedením Jany Žižkové a Jany Knapové a belgičtí žáci pod vedením Frederika Wylina a Lievena Leplae zúčastnili druhé části výměny. Ta proběhla ve dnech 22. 2. 2015 až 27. 2. 2015 tentokrát v Nové Pace.

be_cz

Hlavní téma letošní spolupráce je vyjádřeno mezinárodním názvem „Holidays2gether“, což můžeme volně přeložit „Slavíme svátky společně“.  Studenti hledali shody a odlišnosti ve slavení svátků v Belgii a České republice. S tímto tématem souvisela například návštěva výrobny vánočních ozdob v Jičíně. Prohlídka provozu i workshop, při kterém jsme si mohli ozdobit vlastní vánoční kouličku, nadchla všechny zúčastněné.

Utužili jsme tak přátelské vztahy, které vznikly již v březnu loňského roku, kdy nás naši přátelé hostili v Belgii.

Formou hry jsme poznávali pamětihodnosti Nové Paky, Jičína i našeho hlavního města, přátelství jsme utužili v jičínském bazénu i na novopackém svahu a trochu adrenalinu jsme zakusili při návštěvě hasičské stanice v Nové Pace.

Protože naši belgičtí přátelé navštěvují technické lyceum, nesměla v našem programu chybět prohlídka mladoboleslavské Škodovky a jičínské firmy Kobit.

Krom toho, že jsme si procvičili angličtinu, jsme si z minulého týdne odnesli spoustu pěkných zážitků, nových zkušeností a utvrdili přátelství, která určitě potrvají i po ukončení projektu a překonají i velkou vzdálenost mezi námi.

Za vstřícnou spolupráci a pomoc obzvláště děkujeme HZS KHK Stanice Nová Paka a jičínské firmě Kobit. Za umožnění bezplatného využití Ski Areálu v Nové Pace děkujeme panu B. Šmikovi. I díky jejich podpoře proběhl celý týden skvěle a studenti i pedagogové byli na jeho konci sice unavení, ale nadšení.

    Mgr. Jana Žižková, Mgr. Jana Knapová

Stránky projektu


Tento projekt byl realizovlogo kr. krajeán za finanční podpory Královéhradeckého kraje v rámci Mezinárodní spolupráce dětí a mládeže.

Comments